Akustik Ahşap Panel | Ahşap Yansıtıcı Panel

Akustik ahşap paneller çınlama, eko, yankı ses problemlerine karşı yüksek oranda etki sağlamaktadırlar. Kapalı ortamlarda gürültüyü soğuran ya da yansıtan ahşap paneller ile ortamda dekoratif bir görünüm sağlayabilirsiniz. Akustik ahşap paneller yankı ve yansıtıcı panel olmakla beraber delikli, derzli modelleri mevcuttur. Kapalı ortamlarda gürültüyü soğuran ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım eden kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir. 

akustik ahşap panel

akustik ahşap panel

AHŞAP DUVAR PANELLERİ KULLANIM ALANLARI 

Toplantı odaları, konferans salonları, ofis, kongre salonları, telekonferans salonları, büyük parti ve düğün salonları, organizasyon fuarları gibi daha bir çok kullanım alanı olup dekoratif amaçlı ve ses yalıtımı amaçlı kullanılırlar.

Duvarlarda veya tavanlarda kullanılan modelleri vardır. MDF ve Mdf-Lam ahşap paneller kullanılarak imal edilmektedirler.Derzli ve delikli modelleri opsiyoneldir. Delikli ahşap panelin üzerine belirli aralıkları ile deliklerin açılması ile akustiklik özellik kazanan panellerdir. 

akustik ahşap panel

akustik ahşap panel

Paneller içerisine ses emici özelliğe sahip özel levhalar yerleştirilerek, kompozit ve akustik yapıda bir panel sistemi elde edilmektedir.Akustik Duvar Kaplama Panelleri, özel montaj profilleri ve yapıştırıcısı sayesinde mevcut duvar yüzeylerine direkt olarak uygulanabilmektedir.

akustik ahşap panel

akustik duvar kaplama ahşap paneller

Derzli akustik paneller, ahşap panelin arka tarafına belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılması, ön tarafına da deliklere uygun akslarla derzlerin açılmasıyla akustik özelliğini kazanan panellerdir. Bu paneller üzerindeki derzlerin sıklığı ve delik sayısı, panelin performasyon oranını yani akustik özelliğini belirler.Her panelin arkasında Soundtex marka akustik bez bulunmaktadır.

akustik duvar tavan ahşap paneller

akustik duvar tavan ahşap paneller

Delikli akustik paneller, ahşap panelin üzerine belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılmasıyla akustiklik özelliğini kazanan panellerdir. Bu paneller üzerindeki delik çapı ve delik sayısı, panelin perforasyon oranını yani akustiklik özelliğini belirler. Her panelin arkasında Soundtex marka akustik bez bulunmaktadır.

Kapalı ortamlarda gürültüyü emen veya yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım edip, kaliteli ses duyumunu sağlayan ahşap panellerdir. Üzerleri delikli veya derzlidir. Duvarlarda ve tavanlarda kullanılan maddeleri vardır. MDF ve MDF lam paneller kullanılarak üretimi yapılmaktadır.

akustik duvar tavan ahşap paneller

akustik duvar tavan ahşap paneller

Ahşap Panel Uygulama Alanları:

Konferans, tiyatro, nikah ve sinema salonları, AVM’ler, restoranlar, diskolar, radyo ve tv santralleri , bürolar, kalabalık ofisler, danışma hattı merkezleri, çağrı merkezleri, atış poligonları, spor salonları, çağrı merkezleri, yüzme havuzları, düğün salonları, konservatuvar çalışma salonları.

 Akustik Ahşap Panel Uygulama Görselleri;