Melamin Sünger | Yanmaz Akustik Basotect Köpük | Beyaz & Gri Sünger

Melamin sünger düşük dansite,  yanmaya karşı direnç ve açık gözenek yapısıyla akustik yalıtım uygulamalarında kullanılan mükemmel ses sönümleme üründür. Otomotiv, beyaz eşya, inşaat sektörlerinde sıkça kullanılırlar. Çekme kopma değerlerinin düşüklüğü nedeniyle özellikle otomotiv sektöründe üzerinde film  veya tekstil ürünleri gibi farklı bir taşıyıcı tabaka ile beraber  uygulanır.

akustik melamin sünger

akustik melamin sünger

Melamin sünger standart olarak beyaz yada gri renkte üretilmektedir. Ses düzenlemenin yanında dekoratif bir görünüm istenilirse flok boya ile dilediğiniz renkte melamin sünger sipariş verebilirsiniz.

Beyaz Ve Gri Renk Seçeneklerinde Piramit, Special, Yumurta, Labirent Formları Vardır.

Ses yutma özelliğinin yanı sıra ısı iletkenlik kat sayıları oldukça düşüktür. Hafif olmaları uygulama sahasına artı yük bindirmez. Yüzey yapılarının yumurta, piramit, labirent formlarına dönüştürülerek akustik performansları arttırılır.

akustik melamin sünger

akustik melamin sünger

Melamin ses yalıtım süngeri, herhangi bir yanmazlık katkı kimyasalı ilave etmeden mükemmel bir yanmazlık özelliği gösterir. 

Aşırı sıcaklık dalgalanmalarında (-180°C den 200°C ye hatta 240°C ye kadar) çalışabilir. 

Mükemmel akustik özellikleri, güvenli yanmazlık karakteristiği ve düşük ağırlık nedeniyle tren yolu taşımacılığında vagon, deniz yolu ve hava yolu taşımacılığında kullanılmaktadır.

akustik melamin sünger

akustik melamin sünger

λ=0,033W/mK ısı iletim değeriyle ses yalıtım ve akustik düzenlemenin yanı sıra ısı yalıtımına da fayda sağlayan, 8-11 kg/m³ yoğunlukta, anlık 290°C uzun süreli 150°C’ye kadar yangına dayanımlı, açık gri renkli, düz ve piramit yüzeyli sünger levhalardır.

Yüzeyi boyanabilir yada gözenekli deri kaplanabilir. Yüksek yangın dayanımı ve güvenli duman davranışıyla ses yalıtımı ve akustik düzenlemede tercih edilen bir malzemedir.

Akustik Basotect Sünger Uygulaması

akustik melamin sünger

akustik melamin sünger