Yanmaz Piramit Sünger | Akustik Ses Yalıtım Süngerleri

Yanmaz piramit sünger mineral bazlı yanmazlık katkısı entegre edilmiş açık gözenekli ve yanmazlık testlerinde yüksek dayanım gösteren piramit tipinde akustik ses yalıtım süngeridir. Esnek bir yapıya sahip olması ve kesim ölçülerinin uygulamaya elverişli olmasından dolayı kolay uygulanabilir. Malzemeler en iyi standartlara sahip ham maddelerle ileri teknoloji kullanılarak üretilir. Piramit sünger fiyatı için fiyat listemize göz atabilirsiniz.

akustik yanmaz piramit sünger

akustik yanmaz piramit sünger

Ortamdaki sesin dengeli bir biçimde emilimini sağlayan yanmaz piramit sünger küf tutmaz ve nemden etkilenmez. Akustik süngerler arasında alternatif bir seçenek olarak farklı renk formlarında tercih edebileceğiniz bir malzeme olarak esnek ve kolay uygulanabilir özelliği ortam akustiği sağlamak istenen hemen her mekanda kullanımına olanak sağlamaktadır. Bu sayede mekanın yankı ve eko gibi ses problemlerini rahatlıkla ortadan kaldırabilir ve iç mekanın yankılı seslerden etkilenmesini önleyebilirsiniz.

Piramit desenli sünger poliüretan ismi verilen ham madde ile üretilmektedir. Yanmazlık özelliği kazandırılmış bu sünger alev ile temas ederse, alevlerin ilerlemesine engel olur ve yanmaz. Ayrıca erimez ve damlacık oluşturmaz.

akustik yanmaz piramit sünger

akustik yanmaz piramit sünger

Yüksek frekanslı seslerde ve gürültü ortamlarında tek başına kullanıldığında üst düzey bir ses yalıtımı sağlanamayabilir. Ürünü tek başına kullandığınızda akustik düzenleme rahatlıkla sağlanabilecektir. Ancak ağır bariyerli epdm sünger çeşitleriyle bir arda kullandığınızda ses izolasyonunda muhteşem sonuçlar elde etmeniz mümkün olacaktır.

akustik yanmaz piramit sünger

akustik yanmaz piramit sünger

Yanmaz Piramit Sünger Kullanım Alanları : Akustik Düzenleyici Genel Olarak Müzik Odası Dairenizin Duvarlarında Dairenizin Tavanında Stüdyolarda Disko Ve Barlarda Jeneratör Odalarında Kompresör Odalarında Yatlarda Sağır Oda Yapımında, diş hekimlikleri, cafe, restaurant gibi yerlerde ve makina dairelerinde sesi dengelemek amaçlı kullanılan poliüretan bir akustik köpük malzemedir.

akustik yanmaz piramit sünger

akustik yanmaz piramit sünger

AKUSTİK PİRAMİT SÜNGER ÖZELLİKLERİ

  • Farklı kalınlıklarda ve formlarda üretilebilir.
  • Renk seçeneği melamin köpük gri ve beyazdır.
  • Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri mevcuttur.
  • Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
  • Ses iletkenlik 0,035 W/mK
  • Ses yutma katsayısı ?=0,30 – 1,12

ALEV ALMAZ PİRAMİT SÜNGER