Akustik Ses Yalıtım İzolasyonu

Ses izolasyonu temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bileşenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, değişken olan istenmeyen ses topluluğudur.

duvar ses yalıtımı gürültülü ortamlar

tavan ses yalıtımı malzeme m2 fiyatları

zemin ses yalıtımı

Kısaca rahatsız edici ses olarak tanımladığımız gürültü, günümüzde, kentleşmenin doğal bir sonucudur.

akustik ses izolasyonu

akustik ses izolasyonu

Ses İzolasyonu Ses Yalıtım Uygulamaları

Ortamdaki sesin akustiği için kullanılır makine dairelerinde ses yalıtım amaçlı Jeneratör odalarında ses Yutum özelliği prova ve kayıt stüdyolarında mix odalarında müzik odalarında birçok alanda düşük maliyetli olduğundan dolayı en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

ses yalıtımı

ses izolasyonu

Zeminlerde Ses İzolasyon

Zeminlerde titreşimli ve darbe emici malzemeler kullanılarak ses izolasyonu sağlanır. Kauçuk malzemeler kullanılarak bu işlem gerçekleştirilir. Parke ve Şap altında kauçuk levhalar, zemin üzerinde akustik halı kullanılabilir.

Zemin Vibrasyon Kesici Kauçuk Levha m2 fiyatları

pvc tabanlı akustik halı m2 fiyatları

Ses İzolasyon

Aşırı gürültülü ortamlarda ses dalgalarının şiddeti fazla olduğu için bu ortamlar sağlık sorunlarına neden olur. Bu nedenle aşırı gürültülü ortamlarda yalıtım malzemelerinin kullanılması gürültüyü önler yani ses izolasyonu sağlar. Jeneratör, hidrofor, kompresör gibi bir çok makine dairesinde ses izolasyonu uygulamaları rahatsızlık veren sesleri engellemek amacıyla yapılmaktadır. Her probleme karşı çözüm önerebilir uygulamasını yapabiliriz.

ses izolasyonu akustik jeneratör kabini

ses izolasyonu akustik jeneratör kabini

Ses İzolasyon Kabinleri

Kendinize özel taşınabilir ses geçirmeyen kabinler yaptırabilir veya çalışmalarınızı bu alanda yapabilirsiniz.

akustik ses izolasyonu kabini

akustik ses izolasyonu kabini