Atış Poligonu Ses Yalıtımı | Silah Atış Alanı Ses Yalıtım Malzemeleri

Atış poligonundan dışarıya giden sesler gürültü kirliliği oluşturur. Gürültü kirliliğini ve bu şikayetleri engellemek adına ses yalıtımı yaptırabilirsiniz. Atış poligonlarında mekandan sıfır düzeyde ses çıkmasını engelleyecek kadar yeterli ses yalıtımı uygulamaları sağlamaktayız. Atış poligonu ses yalıtımı; duvar, tavan ve zeminler için yapılan çalışmalar ile teknik uygulama ekibimiz en kısa sürede tamamlamaktadır.

atış poligonu ses yalıtımı

atış poligonu ses yalıtımı

Atış poligonu ses yalıtımı; genellikle ses emici süngerler duvarlara uygulanarak atış poligonunda ses yalıtımı uygulamanız yapılmış olur. Bir diğer ses sorunu ise içerideki silah atışlarından ötürü olan yüksek yankılanma sesin geri dönmesidir. Bu problemi engellemek için yapılacak ses yalıtımı uygulaması yeterli olacaktır.

atış poligonu ses yalıtımı

atış poligonu ses yalıtımı

Atış poligonu ses yalıtımı; kullanılan malzemeler yankı engelleyicidir. I. sınıf ve yanmazlık sertifikalı ürünlerdir. Dilerseniz ürünlerin uygulamasını kendinizde yapabilirsiniz. Bariyerli olan ses emici süngerler ile ses yutum oranı %90′ a kadar yükseltilebilir. Akustik süngerler, bariyerli akustik sünger, zeminde ise kauçuk levha, mantarlı kauçuk ve mantar şilte kullanılır.