Heraklite Ahşap Yünü | Çimento Esaslı Levha | Akustik Ahşap Pan

HERAKLİTE  ahşap rende talaşı (yünü) ile çimentonun özel metotlarla levha haline getirilmesidir. Çimento, ağaç liflerinin tabii elastikiyet özelliğini muhafaza eder ve levhalara süresiz dayanıklılık sağlar.

heraklite ahşap yünü panel

heraklite ahşap yünü panel

 HERAKLİTE AHŞAP YÜNÜ; levhalarının aynı zamanda sese karşı olan izolasyon yeteneği de yüksektir. Okul, hastane, sinema, müzik salonları, TV stüdyoları endüstri binaları, modern çiftlik, plaj ve turistik tesislerin ara duvarları, tavan ve zeminlerinde kullanılarak her türlü sesin başka kısımlarda duyulmasını, rezonansını önler. Soğuk hava depoları inşaatlarında emniyetle kullanılır. 

[row_inner_3] [col_inner_3 span=”6″ span__sm=”12″]

heraklite ahşap yünü panel

[/col_inner_3] [col_inner_3 span=”6″ span__sm=”12″]

heraklite ahşap yünü panel

[/col_inner_3] [/row_inner_3]

HERAKLİTE ahşap yünü levhaları kat aralarında ses ve ısı izolasyonu için kullanılırken yükseklik ve alandan kaybı önler, büyük tasarruf sağlar. Farklı boyutlarda levha halinde temin edilebilmektedir. Ses yalıtım çalışmalarında kullanılabilecek en iyi performanslı malzemeler arasındadır.

heraklite ahşap yünü panel

heraklite ahşap yünü panel

Yangına karşı olan mukavemeti ve dayanıklılığı ile bugünkü inşaatlarda en ileri sırayı almıştır. (Yanmazlık DIN B1) Ayrıca yüksek rutubet ve neme dayanıklıdır. Tavan ve duvar ses izolasyon çalışmaları için ideal bir malzemedir. Ortamlar arası geçiş yapan rahatsız edici gürültülerin izole işleminde kullanılır.

heraklite ahşap yünü panel

heraklite ahşap yünü panel

Çok narin bir malzeme olmadığından uygulama esnasında kırılıp dökülmez, fire vermez. Yıllar sonra bakım gerekirse ya da yeniden kullanım için sökülürse, boyanır, temizlenir. Buhardan ve nemden etkilenmez. Akustik özelliğinin yanı sıra ısı izolasyonu da sağlar ve insan sağlığına zararlı hiç bir kimyasal barındırmaz. Ahşap lifi ve magnezit bağlayıcıdan mamuldür.

Heraklite Ahşap Yünü

Heraklite Ahşap Yünü

Akustik panel darbeye çok dayanıklıdır, öyle ki saatte 140 km süratle gelen bir futbol topundan bile etkilenmez. Özellikle Almanya, İspanya, Hollanda, İtalya, İsviçre ve Avusturya gibi birçok Avrupa ülkesinde, hem dekoratifliği hem de akustik özellikleri sebebiyle en çok tercih edilen malzemelerden biridir. Değişik renkler, ebatlar ve kenar detayları ile temin edilebilir.

Heraklite Ahşap Yünü

akustik heraklite ahşap yünü panel

Heraklite Ahşap Yünü Panel Özellikleri

 Ahşap Yünü Panel Genişliği :(mm)2

 Ahşap Yünü Panel Ebatları :(mm)600×600, 625 x 625, 1200 x 600, 1250 x 625

 Ahşap Yünü Panel Kalınlık :(mm)15, 25, 35

 Ahşap Yünü Panel Ağırlığı : (kg/m²)8.0, 12.0, 16.0

 Ahşap Yünü Panel Ses Yutma Değeri :0.80 ‘e kadar

 Ahşap Yünü Panel Yangın Davranışı EN :13501-1:B-s1, d0.

Heraklite Ahşap Yünü Uygulama Görselleri