Kompresör Odası Ses Yalıtımı | Kompresör Dairesi Ses Yalıtım Malzemeleri

Kompresör odası ses yalıtımı; Kompresörlerde en çok rahatsız eden durum gürültü problemidir. Kompresörlerin yapısından dolayı bu ses olmak zorundadır. Ancak bu ses en aza indirilmeye çalışılmaktadır. Vidalı kompresörler, pistonlu kompresörlere oranla daha sessiz çalışmaktadır. Bunun sebebi pistonlu kompresörlerin çalıması esnasında pistonların vuruntulu bir şekilde silindirin içerisinde hareket etmesidir.

kompresör odası ses yalıtımı

kompresör odası ses yalıtımı

Kompresör odası ses yalıtımı; sesin yüksek ölçüde olduğu ve yoğun çıktığı mekanlardır. Ses izolasyonu uygulaması yapılmadığı takdirde bu sese maruz kalarak sağlığınızı tehlikeye sokabilirsiniz. Tüm bu sıkıntılardan kurtulmak için kaliteli ses izolasyon malzemeleriyle yapılmış kompresör odası ses izolasyonunu önermekteyiz. Ses izolasyonu uygulamasının yapıldığında kesilen sesin ne düzeyde olduğunu görmek zor olmayacaktır.

kompresör odası ses yalıtımı

kompresör odası ses yalıtımı

Kompresör kabini veya kompresör dairesinde ses geçişinin engellenmesi istenen kısımlara bariyerli akustik sünger, bariyerli süngerpan yani ses izolasyon süngeri ve ağır epdm bariyer gibi yüksek ses kesim performansına sahip izolasyon malzemeleri ile %80 e varan oranda ses izolasyonu sağlayabilirsiniz.