Akustik Sünger | Ses Yalıtım Yanmaz Süngerler

Poliüretan ham maddesinden elde edilir. Ses yalıtımı uygulamalarında yankı engelleyici olarak kullanılır. Yanmaz süngerler ham maddeye karıştırılan başka bir madde ile siyah rengi alır yanıcı olanlarda antrasit renk mevcuttur. 

Ses yalıtım süngerleri arasında en sık tercih edilen ve kullanılmasıyla büyük etkiler gösteren yanmaz sünger, mükemmel performansı sayesinde dışarıdaki ve içerideki seslerin birbirine karışmasını engeller. Olası bir yangın durumunda alev almaz özelliğe sahip olan süngerler, yangının boyutunu daha küçük hacme getirerek alan sahibini ve alandakileri korumaya alır.

akustik süngerler

akustik süngerler

Kauçuk Sünger | Firexpan, Oneflex Kauçuk Ses Yalıtım Süngerleri

Kauçuk sünger yüksek su buharı difüzyon değerine sahip olan elastomerik kauçuk köpüğü malzeme, montaj iyi bir yalıtım ve yoğuşma kontrolü sağlar. Akustik Kauçuk Sünger yanmaz özelliktedir. Akustik Kauçuk Süngerler klima ve soğutma tesisatlarında yaygın olarak kullanılan olmak, Elastomerik Kauçuk Köpük, adından da anlaşılacağı gibi Elastomerik Kauçuk kapalı gözenekli, homojen hücre yapısına sahip, tabanlı bir yalıtım malzemesidir.

akustik kauçuk sünger

akustik kauçuk sünger

Keçeli Sünger | Su Geçirmez Akustik Sünger | Ses Yalıtım Süngeri

Keçeli sünger ses yalıtımında ve akustik düzenleme uygulamalarında tercih edilen akustik süngerlerden biridir. Sadece akustik düz poliüretan süngerde üretilmektedir. Bir yüzeyinde ses kesici akustik sünger kullanılırken diğer yüzeyinde suya dayanıklı akustik keçe kullanılmaktadır ve bu sayede daha kaliteli bir ses yalıtım süngeri haline gelmiştir. Düz süngerin farklı kalınlıkları ve yoğunluğunda keçeli süngerden üretilebilmektedir. Keçeli süngerler yanmaz özellikte olup koku ve küflenme yapmazlar

keçeli sünger

akustik keçeli sünger

Yanmaz Kendinden Yapışkanlı Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Kendinden yapışkanlı akustik sünger,  ses yalıtım ve akustik süngerlerinin, arka yüzeyinde çift taraflı bant ile üretildiği modeldir. Uygulaması bakımından daha pratik olan Kendinden Yapışkanlı Süngerleri, kendiniz de kolaylıkla monte edebilirsiniz.

kendinden yapışkanlı akustik sünger

kendinden yapışkanlı akustik sünger

Tekno Touch Sünger | Kadife Kaplı Renkli Sünger | Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Tekno touch sünger ipeksi akustik Ses Geçirmez Sünger Akustik süngerlere alternatif olsun diye renkli olarak üretilen yüzeyi ipeksi ses yalıtım süngeridir. Yüzeyi değişik formlarda ve düz olarak üretilebilen ipeksi akustik süngerler ses emici ve akustik düzenleme sağlayan yalıtım süngeridir. İpeksi akustik ses emici yalıtım süngeri sesi emerek ses kalabalığını ortadan kaldırır.

tekno touch sünger

tekno touch sünger

Melamin Sünger | Yanmaz Akustik Basotect Köpük | Beyaz & Gri Sünger

Melamin sünger düşük dansite,  yanmaya karşı direnç ve açık gözenek yapısıyla akustik yalıtım uygulamalarında kullanılan mükemmel ses sönümleme üründür. Otomotiv, beyaz eşya, inşaat sektörlerinde sıkça kullanılırlar. Çekme kopma değerlerinin düşüklüğü nedeniyle özellikle otomotiv sektöründe üzerinde film  veya tekstil ürünleri gibi farklı bir taşıyıcı tabaka ile beraber  uygulanır.

melamin sünger

melamin sünger

Special Sünger |  Yanmaz Akustik Special Sünger | Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Special Sünger; seslerin düzenlenmesi ve ses izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılan bir akustik sünger çeşididir. Akustik bir enerji olan sesin kaynağından hatasız bir şekilde alınıp, kaliteli ve doğru bir şekilde alıcıya iletilmesini sağlayabilmek için kullanılmaktadır. Açık gözenekli olan spesiyal sünger ortam akustiğini kontrol altına almaktadır.

Seslerin sağlıklı ve temiz bir şekilde algılanması amacıyla tavan ve duvarlarda spesiyal sünger kullanılabilir. Stüdyo gibi ve benzeri profesyonel mekanlarda yapılacak çalışmaların kalitesi için uygulanmaktadır. Special süngerin uygulandığı mekanda konuşma yada müzik sesleri daha anlaşılabilir ve kaliteli algılanmaktadır.

special sünger

special sünger

Labirent Sünger | Yanmaz Akustik Labirent Sünger | Ses Yalıtım Süngeri

Akustik Yanmaz Labirent Sünger; seslerin düzenlenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Akustik bir enerji olan seslerin kaynağından alınıp dinleyiciye kaliteli ve doğru bir şekilde aktarılmasını sağlayabilmek için seslerin kontrol altına alınması gerekir. Sesin sağlıklı ve anlaşılabilir bir şekilde algılanabilmesinde ortam akustiğinin önemi büyüktür. Labirent süngerin kullanımı ile seslerin düzenlenmesi ve dinleyiciye kaliteli bir şekilde aktarılması sağlanabilir.

labirent sünger

labirent sünger

Vicoustic Flexi A50 Panel | Akustik Ses Yalıtım Süngeri | Kare Sünger

Vicoustic flexi a50 panel akustik ortamlarda sıklıkla kullanılan flexi kare süngerler eko ve yankılanmaya karşı engel olarak uygulanabilir. Stüdyo, Kayıt odası gibi mekanlarda yankı istenmeyen bir durumdur bu soruna uygun ve şık tasarımı ile vicoustic kare flexi sünger çare olabilir.

vicoustic sünger

vicoustic sünger

Bass Trap Akustik Sünger | Köşe Bass Tuzağı Süngeri

Basstrap akustik sünger alçak frekans problemlerini gidermede en iyi çözümlerden biri olduğu kabul edilmektedir. Aynı zamanda sıklıkla diğer akustik düzenleme panelleri ile birlikte kullanılmaktadırlar.

bass trap sünger

bass trap sünger

Piramit Sünger | Akustik Yanmaz Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger Piramit formu sayesinde, estetik açıdan da oldukça ideal olan farklı renklere ve tasarımlara sahip, mekanlarda kolay uygulanabilir olması sayesinde işçilik masrafı olmadan uygulayabileceğiniz akustik piramit süngerler, ayrıca yanmaz özelliği ile alev almaz formda da üretilmektedir.

Piramit sünger

Piramit sünger