Zemin Mantar Şilte | Mantar Cork Rulo Şilte | Zemin Ses Yalıtım Malzemesi

Mantar şilte ham maddesi mantar olan bir zemin yalıtım malzemesidir. Mantar, mantar meşesi ağacının kabuğundan elde edilir. Daha çok şarap tapası yapımında kullanılan kabuklardan artan parçalar öğütülüp granül haline getirildikten sonra mantar şilte ve benzeri ürünlerin yapımında kullanılırlar.

zemin mantar şilte

zemin mantar şilte

Ses Yalıtım Mantar Şilte

Mantar Şilteler Laminant parke Döşenmeden Önce Altına Serilerek ısı ve ses yalıtımı sağlar. Granüller önce sentetik yapıştırıcıların da yardımı ile silindir bloklar halinde sıkıştırılırlar. Daha sonra bu silindir blokları 2 mm’den 5 mm’ye kadar farklı kalınlıklarda kesilerek mantar şilte haline getirilirler.

zemin mantar şilte m2 fiyatları

zemin mantar şilte m2 fiyatları

2mm ile 12mm kalınlıklar arasında olup rulo ve plakalar halindedir. Özellikle lamine , laminat ve halı altına yastıklama, destekleme, ses ve ısı izolasyon bariyer ürünü olarak kullanılır. Bununla birlikte aynı kalınlıklarda mantarlı kauçuk şilte ürünlerimiz mevcuttur.

zemin mantar şilte m2 fiyatları

Zemin Mantar Şilte Kullanım Alanları

Uygulama alanları; seramik, masif parke, pvc içerikli malzemelerin altına uygulanılır. Bu tür amaçla köpük, naylon şilte gibi sentetik ürünlerin yanı sıra tamamen tabii ve her türlü kansorojen etkiden uzak bir üründür.

zemin mantar şilte m2 fiyatları

zemin mantar şilte m2 fiyatları

İnsan ayağının altındaki sıcaklık, termal haritada gösterilen ısı yoğunluğunu gösteriyor. Daha sonra 1 dakika farklı zeminlere bastırılarak ( mantar, ahşap vinil, seramik) alınan ısı değerleri gösteriliyor. Termal haritada görüldüğü gibi insan ayağının altındaki sıcaklık değerine, en yakın olan ve ısı kaybının en az olduğu resim mantar yüzeydir.

Mutfak, yatak odası, oturma odası, oteller, kütüphaneler, stüdyolar,galeriler, endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. 

zemin mantar şilte m2 fiyatları

zemin mantar şilte m2 fiyatları

Zemin Mantar Şilte Özellikleri
  • Şap yada parke altında da uygulanabilir.
  • Granülden üretilmektedir.
  • Yanmaz özelliktedir. B2 (DIN 4102-1)
  • Isı geçirgenlik : 0.06 K/W 5 mm (DIN 52612)
  • Ses yalıtımı : LW = 20 db.

ZEMİN MANTAR ŞİLTE GÖRSELLER