Bariyerli Melamin Sünger | Ağır Bariyerli Basotect Köpük

Bariyerli melamin sünger ses kirliliğinin ortadan kalmasını sağlamaktadır ve ortamda akustik düzenleme de sağlamaktadır. Beyaz ve antrasit gri renklerinde üretimi sağlanan basotect melamin sünger hijyen açısından diğer ses yalıtım malzemelerinden farklıdır. Antibakteriyel özellikteki akustik süngerler genelde hastane, odyoloji odaları, ev sinema, okul gibi alanlarda kullanılabilmektedir.

bariyerli melamin sünger

bariyerli melamin sünger

Ses emici ve yutucu akustik basotect süngerler hafif ve kolay uygulanabilen esnek yapıdadırlar. Bu süngerlerin kendinden yapışkanlı modelleri de üretilmektedir. Paket halinde satışı gerçekleştirilen akustik süngerler alan içerisinde eko, yankı ve ses karmaşaları gibi sesleri engeller.

bariyerli melamin sünger

bariyerli melamin sünger

Hijyenik ortamlarda daha fazla kullanılmakta olan bariyerli melamin süngerler antibakteriyel olduğu için hijyenik ortamlarda daha fazla tercih edilir. Bariyerli melamin süngerleri, ortamda oluşan ses dalgalarının emerek seslerin etrafa yayılımında akustik bir ortam oluşturur. Bariyerli melamin süngerler hafiftir ve uygulanacak yere montajı çok kolay yapılır. Basotect melamin süngerlerin bariyerli olanları ses yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde kullanılır. Ortamın ses sorununu büyük bir oranda çözmüş olur.

bariyerli melamin sünger

bariyerli melamin sünger

Değişik formlarda üretilebilmektedir bu formlar piramit, yumurta, labirent ve düz olarak üretilmektedir. Bariyerli melamin akustik süngerlerin ortama uygulanması oldukça basittir yapışkanlı modelleri de bulunmaktadır. Solid bazlı yapıştırıcı süngerin uygulanacağı alana sürülür daha sonra uygulanacak yere montajı yapılır.