Special Sünger |  Yanmaz Akustik Special Sünger | Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Special akustik sünger; seslerin düzenlenmesi ve ses izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılan bir akustik sünger çeşididir. Akustik bir enerji olan sesin kaynağından hatasız bir şekilde alınıp, kaliteli ve doğru bir şekilde alıcıya iletilmesini sağlayabilmek için kullanılmaktadır. Açık gözenekli olan spesiyal sünger ortam akustiğini kontrol altına almaktadır.

Seslerin sağlıklı ve temiz bir şekilde algılanması amacıyla tavan ve duvarlarda spesiyal sünger kullanılabilir. Stüdyo gibi ve benzeri profesyonel mekanlarda yapılacak çalışmaların kalitesi için uygulanmaktadır. Special süngerin uygulandığı mekanda konuşma yada müzik sesleri daha anlaşılabilir ve kaliteli algılanmaktadır.

akustik special sünger m2 fiyatları

akustik special sünger yanmaz ses yalıtım süngeri

Special formlu bu ürün akustik süngerler sınıfına giren ve yanmazlık özelliğini taşıyan ses yalıtım sünger çeşididir. Ses kesici malzemeler ile beraber ve ses bariyeri lamine edilerek birlikte kullanılabilmektedir. Akustik çözümleme, yankı yalıtımı, ses düzenleme gibi çalışmalarda kullanılan bir süngerdir. 

Yanmaz Special Akustik Sünger Kullanım Alanları

Özellikle stüdyolarda, televizyon kanallarında, radyo kanallarında, reji odalarında, makine dairelerinde, klima ve jeneratör odalarında, toplantı salonlarında, konferans salonlarında, tiyatro sinema salonları gibi bir çok kullanım alanına sahiptirler. Yanmaz akustik spesiyal süngerleri evinizdeki müzik odası veya mini sinema odası gibi mekanlarda da kullanabilirsiniz. Uygulamasını kendinizde kolayca yapabilirsiniz. Yanmaz akustik spesiyal süngerlerin kullanımları ve uygulamaları kolaydır. Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri de vardır.

Akustik spesiyal sünger 38 mm kalınlığında ve 50 DNS yoğunluklarında elde edilmektedir. Akustik ses yalıtımı amacıyla kullanılmaktadır. Etkili bir ses yalıtım performansı için bariyerli modeli tercih edilmelidir. Mekanlarda eko ve yankı gibi ses sorunlarının oluşmasına engel olmaktadır.Seslerin doğru bir şekilde ayarlanması ile kaliteli duyum sağlanabilir. Sesler daha net algılanabilir. Sesin iletimi kaynağından alıcısına daha sağlıklı ve temiz bir şekilde ulaşır.

akustik special sünger yanmaz ses yalıtım süngeri

akustik special sünger yanmaz ses yalıtım süngeri

SPECIAL SÜNGER TEKNİK ÖZELLİKLERİ

  • Yanmaz özellikte akustik bir süngerdir.
  • Nemden, rutubetten etkilenmez ve küflenmez.
  • Esnek bir yapıdadır. Hafif bir malzemedir.
  • Farklı yoğunluk ve kalınlıklarda üretilmektedir.
  • Kendiliğinden yapışkanlı modeli mevcuttur.
  • Epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılabilir.
  • Rebonded bondex sügerpan ve düz akustik sünger ile birlikte uygulanabilir.
  • Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
  • Ses iletkenlik 0,035 W / mK
  • Ses yutma katsayısı ? = 0,30 – 1,12

akustik special sünger yanmaz ses yalıtım süngeri

akustik special sünger yanmaz ses yalıtım süngeri

Special piramit özel üretim olan akustik sünger çeşididir, ses yalıtımı ve akustik düzenlemeler için kullanılmaktadır. Akustik Special sünger fiyatları malzemenin yoğunluğu ve kalınlığına göre yükseliş gösterir. Ses emici ve akustik düzenleyici özelliktedirler. Kullanım alanları çok geniştir.

Akustik Süngerlerin yutum kabiliyetini arttırmak için yumurta, labirent, spesiyal vs. profillerde üretilebilen Firend; ses iletim kaybını (transmission loss) sağlamak amacıyla, ses iletimi engelleyici EPDM ağır bariyerler ile lamine edilebilmektedir.

akustik special sünger yanmaz ses yalıtım süngeri

akustik special sünger yanmaz ses yalıtım süngeri

Spesiyal sünger epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir. Jeneratör odası, kompresör odası gibi gürültülü mekanlarda bariyerli special sünger seslerin kesilmesi amacıyla kullanılabilmektedir. Rebonded bondex süngerpan ve düz akustik sünger ile birlikte de uygulanabilmektedir.

Special Sünger 50 DNS Yoğunluk Yanmazlık Testleri

yanmazlık

yanmazlık akustik ses yutumu