Ses İzolasyon Malzemeleri | Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses izolasyon malzemeleri, her yapının kullanım amacına göre akustiğin en iyi şekilde düzenlenip yalıtımın sağlanması için kullanılan ürünlerdir. Kapalı bir ortamda sesin yansıma süresini düzenleyen, gösterdiği dirençle ses enerjisini mekanik enerjiye ve ısı enerjisine dönüştüren ses izolasyon malzemeleri; akustik ses yalıtımı, hacim akustiği, gürültü izolasyonu gibi konularda kullanılır. 

basotect yanmaz melamin sünger

ses yalıtım süngerler

Akustik Kumaş Kaplı Paneller: Bazı ortamlarda oluşan ses karmaşalarını önlemek amacı ile uygulanan akustik kumaş panelleri tavanda, ortam içerisinde ve duvarlara uygulanarak ortamda net bir yankı yalıtımı sağlar. Günlük yaşam yerleri dahil olmak üzere, otellerde, hastanelerde, restoranlarda, okullarda, yurtlarda, seminer odalarında, sinema salonlarında, konferans salonlarında gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

akustik ses izolasyon malzemeleri

akustik ses izolasyon malzemeleri

akustik ses izolasyon malzemeleri

Akustik Sünger : Renkli ve farklı modelleri olması çeşitli ortamlarda kullanılmasını sağlar. Ses geçişlerini engellemek için kullanmak yerine ortamda oluşan yankıyı önlemek için tercih edilmelidir. Çünkü dansitesi düşük malzemeler sesi kesmek için yeterli olmaz. Genellikle stüdyo, ses kayıt odası, radyo odası, gibi müzikal ortamlarda tercih edilir ancak kullanımı gerektiği ortamlarda da kullanmanızda bir sakınca yoktur.

dekoratif süngerler ses izolasyon malzemeleri

Basotect Melamin Sünger : Beyaz ve gri renkte bulunan bu süngerler antibakteriyel özelliğe sahip. Elde edildiği ham madde hiçbir katkı malzemesi kullanılmadan alev almayan bir hal almaktadır. Ses yalıtımı uygulamalarında kullanılır. Yüksek ses kesimi gerektiği bölgelerde kullanmak için bariyerli modellerini tercih edebilir veya akustik olmayan malzemelerin üzerine uygulayarak kullanabilirsiniz. 

Diğer ses yalıtım malzemeleri; mantar ve kauçuk esaslı levha, akustik halı, karo halı, ağır epdm bariyer, heraklite levha, ses yalıtım bandı, vibrasyon takozu, sünger yapıştırıcısıdır. Bu malzemeler yapısına ve işlevine göre zeminde, çelik karkas profilinde, duvarda veya tavanda kullanılabilir. Sitemizde ürünler hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ses İzolasyon Süngerleri : Bariyerli akustik sünger, bariyerli süngerpan, bariyerli melamin sünger ve süngerpan bu gruba dahil edilir. Kendi başlarına yüksek oranda ses kesimine sahip özelliktedirler. Duvar, tavan ve zeminden geçecek sesleri yapılan uygulamadan sonra engelleyerek ses geçişlerinin önüne geçerler. 

Akustik Yanmaz Sünger: Düşük maliyetinden dolayı birçok alanda en fazla tercih edilen ses yalıtımı malzemelerinden biri olan akustik yanmaz süngerler, yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve yüksek ses yutum değerlerine sahip akustik bir süngerdir. Jeneratör, kompresör kabinlerinde, havalandırma kanallarında tercih edilmektedir.