Keçeli Sünger | Su Geçirmez Akustik Sünger | Ses Yalıtım Süngeri

Keçeli akustik sünger ses yalıtımında ve akustik düzenleme uygulamalarında tercih edilen akustik süngerlerden biridir. Sadece akustik keçeli poliüretan süngerde üretilmektedir. Bir yüzeyinde ses kesici akustik sünger kullanılırken diğer yüzeyinde suya dayanıklı akustik keçe kullanılmaktadır ve bu sayede daha kaliteli bir ses yalıtım süngeri haline gelmiştir. Düz süngerin farklı kalınlıkları ve yoğunluğunda keçeli süngerden üretilebilmektedir. Keçeli süngerler yanmaz özellikte olup koku ve küflenme yapmazlar.

akustik keçeli sünger

akustik keçeli sünger

Keçeli süngeri duvar ve tavanda kullanabilirsiniz. Akustik düz sünger çok fazla ses kesmezken üzerine lamine edilen keçe sayesinde ses yalıtım performansı arttırılmaktadır. Sıcaklığa da aşırı dayanıklı ses yalıtım malzemedir.

akustik keçeli sünger

akustik keçeli sünger

Keçeli akustik sünger uygulaması yapmak için solid bazlı sünger yapıştırıcısı veya kendinden yapışkanlı sünger modelinden kullanabilirsiniz. Solid bazlı yapıştırıcıyı süngerin uygulanacağı alana sürdükten sonra malzemeyi üzerine yapıştırınız. Malzemenin yerinin uygulandıktan sonra değiştirilmesi durumunda malzeme ve yapıştırılan kısım hasar göreceğinden ses yalıtım uygulamasının doğru bir şekilde yapılması lazım.

akustik keçeli sünger

akustik keçeli sünger