Evlerde Ses Yalıtımı | Home Cinema Salonu İzolasyonu Malzemeleri

Evinizde sinema odasına içeriden dışarı ses çıkmaması ve dışarıdan içeri ses sızmaması için ses yalıtımı yaptırmanız gerekmektedir. Kimsenin sizi rahatsız etmediği ve sizin de kimseyi rahatsız etmediğiniz bir ortamda film seyretmeniz için ses yalıtımı gereklidir. Sinema odasının akustiğinde önemlidir. 

evlerde ses yalıtımı

evlerde ses yalıtımı

Evlerde sinema odasında seslerin dışarı çıkması ve içeriye ses girmemesi gerekir. Kimseyi rahatsız etmeden ve sessiz rahat bir ortam için ses yalıtımı uygulaması gerekir. Akustik düzenleme sayesinde sesler daha kaliteli gelir.

evlerde ses yalıtımı

evlerde ses yalıtımı

Evlerde Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik ses yalıtım malzemeleri kullanılarak ortam akustiği sağlanır ve eko, yankı gibi ses problemleri çözülür. Seslerin daha kaliteli gelmesi sağlanır. Tavan, duvar ve zeminler ses kesici malzemeler; epdm bariyeri, süngerpan, bondex sünger, bariyerli süngerler ve akustik süngerler, kumaş kaplı paneller, asma tavanlar, keçeli panel, ahşap derzli, delikli paneller ile kaplanır. 

evlerde ses yalıtımı

evlerde ses yalıtımı

Evlerde ses yalıtımı dışardaki gürültünün içeriye girmesini veya içerideki sesin dışarıya çıkmasını engellemek yok etmek amacıyla yapılmaktadır. Home cinema odalarında ses yalıtımı gürültü, eko ve yankı gibi sorunları ortadan kaldırmak ve çevreye verilen rahatsızlığı önlemek amaçlıdır. Ev sinema odalarında bazı ses yalıtım malzemeleri ses yalıtımı amaçlı değil de akustik düzenleme veya dekoratif amaçlı da kullanılmaktadır.

evlerde ses yalıtımı

evlerde ses yalıtımı

Evlerde ses yalıtımı; Home cinema keyfi yaşarken çevredeki insanları rahatsız etmeden ve dışarıdan gelen gürültü duymamak için ses yalıtımı şık ve dekoratif görüntüsüyle tercih edilen bir çözümdür. Kullanılacak yalıtım malzemeleri mekanın dekoruna göre seçme olanağı olduğu gibi daha çok tercih edilmektedir.