Basotect Melamin Special Sünger | Akustik Spesiyal Sünger

Basotect melamin special sünger melamin sünger grubundan olup, Basf’ın ürettiği special basotect süngerler yanmaz özelliği ve hafifliği ile bilinir. Basotect melamin special süngerler melamin ham maddesinden üretilmiş olup yanmaya karşı korumalıdır. Antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için hijyenin tam olması gereken yerlerde genellikte tercih edilir.

basotect melamin special sünger

Akustik ses yalıtımı, basotect melamin special sünger  hacim akustiği, gürültü ses izolasyonu gibi uygulamalarda kullanılır. Tavanda veya duvarda hatta akustik kabin iç yalıtım malzemelerinde basotect special süngeri kullanmak mümkündür. Yalnız yapısı gereği etkili olduğu konularda verim alabilirsiniz. Beraberinde kullanacağınız diğer ses yalıtım malzemeleri ile kullanarak yüksek ses kesim gücü kazandırıp akustik ortam elde edebilirsiniz. Tavan için baffle kanopi sistem olarak sesi yutan bir yanı vardır. İsteğe bağlı olarak kendinden yapışkanlı ve arası epdm bariyerli olarak da üretilebilir. Basotect special süngerler hafif ve çok kullanışlıdır. Basotect special sünger, son derece hafif ve zariftir.

basotect melamin special sünger

basotect melamin special sünger

Basotect Melamin Special Sünger Ebadları : 50 cm x 125 cm ile 100 cm x 100 cm Plaka ölçülerinde

Basotect Special Sünger Kalınlıkları : 20 – 30 – 40 – 50 mm Standart olarak üretilmektedir.

Basotect Special Sünger Paket Miktarı : Basotect Special süngerler   50 x100 Cm ebad plaka 20 adet paket halinde satılmaktadır. 10 m² Satılır.

Basotect Special Sünger Renkleri : Açık gri ve beyaz standart olarak satılır, renkli üretimi mümkündür.

Basotect Special Sünger Kullanım Alanları :Hastane odası, odyoloji kabini, radyo odası, ses kayıt odası, ofis, eğlence mekanı, cafe – restaurant.

Basotect Special Sünger Opsiyonlar : Özel kalınlık 50 mm ve üzeri üretim mümkündür.

Basotect Special Sünger Yanmazlık : Yanmazlık alev almaz özelliği vardır

Basotect Special Sünger Yoğunluk : 18 Kg / M³ 

basotect melamin special sünger

basotect melamin special sünger

Basotect süngerler orta ve yüksek frekanslardaki seslerin yutulması, çınlamanın önlenmesi, mekan akustiğinin düzenlenmesi gereken yerlerde ses ve ısı yalıtımı amacıyla kullanılır. Antibakteriyel bir sünger olan basotect melamin düşük yoğunlukta olmasına rağmen ses yutumu yüksek olan akustik bir süngerdir. Uygulaması için kendinden yapışkanlı basotect special sünger veya solid bazlı yapıştırıcı tercih edebilirsiniz. Yapışkanlı süngerin arkasındaki yapışkan kağıdını kaldırıp ardından malzemeyi uygulamak istediğiniz yere monte edebilirsiniz. Solid bazlı yapıştırıcı kullanacaksanız yapıştırıcıyı rulo fırça ile bölgeye sürüp ardından malzemeyi uygulayabilirsiniz.