Bondex Süngerpan | Bondeks Ses Kesici İzolasyon Süngeri

Bondex süngerpan yüksek ses frekansının izole edilebilmesi için zemin, tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarında kullanılabilir. Yüksek yoğunluğa sahiptir ve ses kesici bir malzemedir. Süngerpan ufak sünger parçacıklarının birleştirilmesiyle oluşur. Yoğun ve sıkıca birleştirilir. Ses izolasyon uygulamaları için özel üretilir ve bu sünger yüksek performans sağlamaktadır. Standart olarak üretimi 10 mm – 70 mm kalınlıklarında ve 100 dns – 180 dns yoğunluklarından yapılmaktadır. Bir çok yerde ses izolasyonu sağlamak için kullanılmaktadır.

bondex sungerpan

bondex süngerpan

Bondex süngerpan yoğunluğu yüksek olan ses kesici özellikte bir malzemedir. Duvarlar arasında, zeminde yada tavanda kullanılmaktadır. Yapıştırılarak uygulandıktan sonra hava boşluğu bırakılıp çelik karkas ve çift kat alçıpanla üzeri kapatılır. Bu şekilde bir uygulama ile etkili bir ses izolasyonu sağlanabilir.

bondex süngerpan

bondex süngerpan

BONDEX SÜNGERPAN KULLANIM ALANLARI;

Asansör dairesi, müzik odası, tekne motor kabini, hastane EMAR odası, bateri odası, jeneratör odası, kompresör odası, makine dairesi, stüdyo, piyano odası, enstrüman – çalgı odası, kazan dairesi, hidrofor odası, müzik odası gibi ve benzeri mekanlarda ses izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Üst düzey bir performansa sahiptir. Çok geniş bir kullanım alanı vardır

bondex süngerpan

bondex süngerpan

BONDEX SÜNGERPAN‘ı birde zemin ses yalıtımında kauçuk mantar levhalarla birlikte kullanabilirsiniz. Böylece alt kata giden sesler engellenir. Zeminde 10mm lik bondex sünger kullanmanız yeterlidir. Bondex süngerlerin ses kesme seviyesi her ortam içim yeterli gelmeyebilmektedir. Bunun için diğer ses yalıtım malzemeleriyle kullanabilirsiniz. Bu malzemeler ağır epdm bariyerli süngerpan, akustik sünger veya levhalardır. 

akustik bondex süngerpan

akustik bondex süngerpan

ECHOBONE REBONDED BONDEX SÜNGER UYGULAMA MODELİ

ÖZELLİKLER

  • Yanmaz olarak üretilmektedir.
  • Yoğunlukları 110 dns – 180 dns arasıdır.
  • Kalınlıkları 10 mm – 70 mm arasıdır.
  • Epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılabilir.
  • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
  • Solid yapıştırıcı ile uygulanmaktadır.
  • Ses yalıtımının yanında ısı yalıtımınada katkı sağlamaktadır.

Çok güçlü seslerin kesilmesi için kullanılır eğer yetersiz görüldüğü üzere epdm ses bariyeri ile birlikte uygulanmalıdır. Bondex süngerpan edpm ses bariyeri ile birlikte uygulandığında üstün bir ses yalıtım performansı sağlar. Poliüretan köpükten üretimi yapılan bondex süngerpan yanmaz özelliktedir. Süngerpan piyasada rebonded bondex olarakta bilinmektedir.

Bondex Süngerpan Görselleri