Zemin Mantarlı Kauçuk Levha | Şap ve Parke Altı Ses İzolasyon Malzemesi

Zemin mantarlı kauçuk levha zeminlerde kullanılan etkili ses izolasyon malzemelerinden biridir. Zeminlerde meydana gelen titreşim, topuk gibi vibrasyon kesici  olarak kullanılan mükemmel bir yalıtım malzemesidir. Mantar şilte ham maddesi mantar olan bir yalıtım malzemesidir.  Daha çok şarap tapası yapımında kullanılan kabuklardan artan parçalar öğütülüp granül haline getirildikten sonra mantar şilte ve benzeri ürünlerin yapımında kullanılırlar.  

mantarlı kauçuk levha m2 fiyatları

mantarlı kauçuk levha m2 fiyatları

Ham maddesi Mantar Meşesi ağacının kabuğu olan granül mantardan işlenerek elde edilen blok ve silindirlerden dilimlemek ve soyulmak suretiyle istenilen kalınlıklarda mantar şilte, mantar levha, mantar levhalar ve mantar rulo’lar elde edilir. Mantar şilte, Mantar levhalar ve mantar rulolar ses yalıtım, vibrasyon ve titreşim amaçlı oup geniş kullanım alanlarına sahip malzemelerdir. Mantar şilteler ayrıca zemin altı, parke altı, şap altı uygulamalarında ses, ısı ve darbe emici özelliği sayesinde mükemmel bir yalıtım sağlar.

Mantarlı Kauçuk Levha Ses Yalıtımı

mantarlı kauçuk levha m2 fiyatları

mantarlı kauçuk levha m2 fiyatları

Zemin mantarlı kauçuk levha farklı kalınlıklar üretilerek rulo ve plakalar halindedirler. Özellikle lamine , laminat ve halı altına yastıklama, destekleme, ses ve ısı izolasyon bariyer ürünü olarak kullanılır. Bununla birlikte aynı kalınlıklarda kauçuk ağırlıklı mantar şilte ürünlerimiz mevcuttur.

Mantarlı Kauçuk Zemin Ses Yalıtımı

Uygulama alanları; seramik, masif parke, pvc içerikli malzemelerin altına uygulanır. Bu tür amaçla köpük, naylon şilte gibi sentetik ürünlerin yanı sıra tamamen tabii ve her türlü kanserojen etkiden uzak bir üründür.

mantarlı kauçuk levha m2 fiyatları

mantarlı kauçuk levha m2 fiyatları

Zemin mantarlı kauçuk levha insan ayağının altındaki sıcaklık, termal haritada gösterilen ısı yoğunluğunu gösteriyor. Daha sonra 1 dakika farklı zeminlere bastırılarak ( mantar, ahşap vinil, seramik) alınan ısı değerleri gösteriliyor. Termal haritada görüldüğü gibi insan ayağının altındaki sıcaklık değerine, en yakın olan ve ısı kaybının en az olduğu resim mantar yüzeydir.

mantarlı kauçuk levha m2 fiyatları

mantarlı kauçuk levha m2 fiyatları

Zemin mantarlı kauçuk levha iki farklı kalınlık alternatifi ile zemin ses yalıtım uygulamaları için üretilmektedir. Kalınlıkları 4 mm – 6 mm dir. Kauçuk katkı edilerek granül mantar ile birleştirilmiş bu ürün daha etkili sonuçlar elde edebilmek için zemin ses izolasyon çalışmalarında parke yada şap altında kullanılabilmektedir.

Mutfak, yatak odası, oturma odası, oteller, kütüphaneler, stüdyolar, galeriler, endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır.

Zemin Mantarlı Kauçuk Levha

mantarlı kauçuk levha m2 fiyatları

Mantarlı Kauçuk Levha Özellikleri

  • Parke veya şap altına uygulanmaktadır.
  • Granülden üretilmektedir.
  • Yanmaz özelliktedir. B2 (DIN 4102-1)
  • Isı geçirgenlik : 0.06 K/W 5 mm (DIN 52612)
  • Ses yalıtımı : LW = 20 db.