İzmir Ses Yalıtım ve İzolasyon Malzemeleri

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses Yalıtımında ortamının keşfinden sonra malzeme seçiminin düzgün yapılması önemli bir konudur. Ses yalıtımında malzeme seçiminin doğru olması ses kesim değerlerini etkilemektedir. Ses yalıtımı malzemelerimiz sertifikalı ve kalite belgeli ürünlerdir. İzmir’deki şubemizde de ses yalıtım malzeme satışı ve uygulamamız mevcuttur. Ses yalıtımı zeminde duvarda ve tavanda yapılmaktadır. Ses yalıtım malzemelerimiz dekoratif ve yüksek performanslı ürünlerdir.

bass trap akustik sünger

akustik süngerler

Siz de firmamızın bütün ses yalıtım ve akustik ses yalıtım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ses yalıtımı ve ses akustiğini sağlayabilmek için çeşitli ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. İhtiyaçlara göre kullanılacak olan ses yalıtım malzemesi uzman ekip tarafından belirlenmektedir. Hangi malzemenin ne işe yaradığı, ne kadar ses yalıtımı yapabildiği, ses akustiği sağlayan özel malzemelerin neler olduğu konusunda bilgisi tam olan ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır. Ses yalıtım malzemeleri oldukça fazla olup, desenine, rengine ve kullanım amacına göre kullanılmaktadır. Mesela müzik odasına bir ses yalıtımı yapılacaksa, gözünüze hoş gelen bir akustik sünger çeşidini seçebilirsiniz. Yani kullanım amaçları, renkleri ve desenleri ile bir çok farklı akustik ses yalıtımı malzemesi bulunmaktadır.

melamin sünger

bariyerli basotect melamin akustik sünger

SES YALITIM MALZEMELERİ PLANLANAN BÖLGELERE NASIL UYGULANIR ?

Zemin malzemeleri parke yahut şap altında kullanılmaktadır. Mantarlı kauçuk parke altına serilerek kauçuk levha da şap altında uygulanmaktadır.

Kauçuk tabanlı akustik halı ise zemine serilerek uygulanır. Bir tek ek yerleri yapıştırılmaktadır. Süngerpan duvar yahut tavanda mevcut duvarın yüzeyine yapıştırılarak uygulanır. Daha hemen sonra çelik yahut ahşap karkas ile 5 santimetre hava boşluğu oluşturulacak alçıpan ile üzerine kapatılır. Lüzumlu görülürse zemin uygulamalarında da kullanılabilir.

İzmir Ses Yalıtım ve İzolasyon Malzemeleri

Ses yalıtım bandı ise yardımcı malzeme olarak kullanılır.Aks rapid sünger yapıştırıcısı akustik süngerleri yapıştırmak için kullanılmaktadır.EPDM ses bariyeri tavan, duvar, zemin ses yalıtım uygulamalarında kullanılan ses kesici malzemedir.Duvar yada tavan uygulamalarında 2 alçıpan içinde uygulanmaktadır.Ses yalıtım süngerlerine lamine edilerek de uygulanabilir.Zemin uygulamalarında parke altında da kullanılabilir. Bariyerli ses yalıtım süngerleri özel yapıştırıcısı ile yapıştırılarak uygulanmaktadır.