Odyoloji Odası Ses Yalıtımı | İşitme Odası Akustik İzolasyon Uygulaması

Ses sorunları sağlık açısından büyük problemlere yol açabilmektedir. Odyoloji problemi kulakta işitme azalması, televizyon sesinin artması, duyduğu sesleri anlayamama, çınlama, sesin yönünü belirleyememek şeklinde belirtiler vermeye başlamaktadır.

Böyle sağlık problemlerine karşı KBB muayenesi ve ardından odyolojik tedavi gerekmektedir. İşitme sorunu yaşayan hastaların çoğunda kulak çınlaması ve duyduğu sesleri anlamama şikayeti görülmektedir. Bu gibi sorunların oluşmaması için ses izolasyonu malzemeleri ile uygulama yapılması gerekmektedir.

odyoloji odası ses yalıtımı

odyoloji odası ses yalıtımı

Odyoloji odası ses yalıtımı, işitme testleri konuşma ve ses odyometrisi için odyoloji odası ses yalıtım malzemeleri ile uygulama yapılmaktadır. Odada yapılan akustik düzenleme sayesinde sesin daha sağlıklı, net ve daha kaliteli oluşmasını sağlamaktadır. Odyoloji odasında işitmenin değerlendirilmesi ve rehabilitasyonu, baş dönmesinin değerlendirilmesi, kulak çınlaması tedavisi ve mesleki hastalıkların tanı ve tedavisinde hizmet verilir.

odyoloji odası ses yalıtımı

odyoloji odası ses yalıtımı

Odyoloji Ünitesi, KBB Bölümü’ne bağlı olarak çalışmakta olup,

* İşitmenin ve baş dönmesinin değerlendirilmesi,

* Kulak çınlaması tedavisi,

* Yenidoğan bebeklerin işitme taraması, konularında hizmet vermektedir.

odyoloji odası ses yalıtımı

odyoloji odası ses yalıtımı

Odyoloji odası ses yalıtımı; bu gibi aşamalar yapılırken odyoloji odasında gerekli ses izolasyon uygulamasının tamamlanmış olması gerekmektedir. Akustik ses düzenleme sayesinde yapılan çalışmaların daha kaliteli bir sonuç elde edilmesi amaçlanır. Tedavi açısından odada kullanılan akustik ses yalıtım malzemeleri doğru analiz ve doğru çalışma ile etkili bir uygulama tamamlanmış olur.