Akustik Delikli Panel | Ahşap Akustik Panel

Akustik delikli panel, akustik panel üzerleri delikli ve derzli olan akustik ahşap paneller kapalı ortamlarda gürültüyü emerek akustik düzenlemeye yardımcı olan kaliteli ses duyumu veren akustik panellerdir. Akustik Ahşap Panelleri duvar ve tavanlarda akustik amaçlı kullanabilirsiniz. MDF ve Msf/Lam ahşap olarak üretilebilir.

akustik delikli panel

Akustik delikli panel dekoratif görünüm ve en iyi ses emisyonu sağlamaya yönelik çalışmalar doğrultusunda geliştirilmiş panellerdir. Delik grubu panelleri tam delik ve kademeli delik olarak 2 çeşittir. Tam delik paneller malzeme kalınlığı kadar delinir. Kademeli delik önden ve arkadan ayrı delinerek, çift odacıklı akustik panel haline getirilir. Derzli ahşap panelleri arkasına akustik kumaş soundtex kaplanmaktadır. Akustik ahşap paneller, geniş melamin renk seçeneğine sahiptirler.

akustik dekoratif delikli ahşap panel

akustik ahşap delikli panel

Akustik Ahşap Delikli Paneli

Kapalı ortamlarda gürültüyü emen veya yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım edip kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir. Üzerleri delikli ve derzlidir. Duvarlarda ve tavanlarda kullanılan modelleri vardır. MDF ve Mdf/Lam ahşap paneller kullanılarak üretilmektedir.

delikli ahşap paneller

delikli ahşap paneller

AKUSTİK AHŞAP DELİKLİ PANELLER TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

Maksimum panel üretim ebadı 130cmx340cm, ideal ölçüler 70cmx140cm , 120cm x120cm’dir. Panellerin ahşap damar yönü için Aksa Akustik teknik ofisine danışınız. 

Melamin Panel : 18mm kalınlık , ağırlık 13.5kg/m²

Kaplamalı Panel : 18mm kalınlık , ağırlık 14kg/m²

YANGINA DAYANIM:

A) 18mm melamin DIN 4102 – B2

B) 18mm kaplamalı, yanma gecikmeli cila uygulamasıyla – A1

AKUSTİK EMİSYON ÖZELLİĞİ:

Projesine bağlı olarak uygulanacak değişik model duvar panelleri ile farklı akustik performanslar sağlanabilir.

Akustik Ahşap Delikli Panel Uygulama