Bariyerli Bondex Süngerpan | Ağır Bariyerli Sünger | Ses İzolasyon Süngeri

Bariyerli bondex süngerpan dediğimiz malzeme ağır epdm kurşun bariyer ile iki süngerin sıkıştırılması sonucu oluşan ses yalıtım süngeridir. Bu malzeme tek başına da uygulanabilen güçlü bir ses izolasyonu sağlayan akustik izolasyon ürünüdür. Bondex sünger diye adlandırılan kırpılmış yani normal süngerlerin kırpılarak tekrar sıkıca bir araya getirilmesinden oluşan süngerlerin yoğunlukları çok yüksek süngerlerdir. Bondex süngerler ses yalıtımında kalınlıklarına ve yoğunluklarına göre üstün performans sağlarlar. Haliyle bu iki malzeme bir arada kullanıldığında gerçekten etkili bir ses izolasyonu gerçekleştirmiş oluruz.

bariyerli bondex süngerpan

bariyerli bondex süngerpan

Ağır kurşun bariyer ses yalıtım bariyeri olarak da bilinir. Kauçuk ham maddeli ses izolasyon malzemesidir. Ağır bariyer, bondex sünger veya akustik süngerler ile uygulandığında kullanılan süngerlerin kalınlığı ve yoğunluğuna göre %80 %90 ses yalıtımı sağlar. Bariyerli Bondeks süngerlerin kullanım alanları çok geniştir. Ses izolasyonu, akustik İzolasyon ve ses Yalıtımı yapılmak istenen hemen hemen tüm mekanlarda kullanılmaktadır.

bariyerli bondex süngerpan

bariyerli bondex süngerpan

Bariyerli Bondex Sünger Kullanım Alanları; Havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, jeneratör, Tekne Yalıtımı , Yat Motoru Ses İzolasyonu, kompresör kabinlerinde, kısacası ses yalıtımı gereken her noktada, disko, restoran, sinema, konser, toplantı salonları gibi ses ve titreşim izolasyonu çözüm gereken alanlarda kullanılmaktadır.

bariyerli bondex süngerpan

bariyerli bondex süngerpan

Bariyerli Bondex Süngerpan Özellikleri

  • Yüksek ses yalıtım peformansına sahiptir.
  • Diğer ses yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanılabilir.
  • Yüksek yoğunluğa sahiptir.
  • Farklı kalınlıklarda üretilir.

bariyerli bondex süngerpan

bariyerli bondex süngerpan

Bariyerli Bondex Süngerpan | Ağır Bariyerli Sünger Uygulaması