Yumurta Sünger | Akustik Yanmaz Yumurta Sünger | Ses Yalıtım Süngeri

Yumurta akustik Sünger ; Ortam akustiğini sağlayarak seslerin daha sağlıklı yayılmasını sağlamaktadırlar. Ses akustik bir enerjidir. Seslerin kaynağından kaliteli ve doğru bir şekilde alınıp iletilebilmesi için mekandaki akustiğin iyi olması gerekmektedir. Sesin sağlıklı ve temiz bir şekilde duyulmasında ortam akustiğinin önemi büyüktür. Ses doğru şekilde ayarlandığında kaliteli bir duyum sağlanabilir. Yumurta sünger sayesinde sesler düzenlenebilir ve istenildiği gibi ayarlanabilir.

akustik yumurta sünger m2 fiyatları

akustik yumurta sünger m2 fiyatları

Yanmaz Yumurta Akustik Sünger Kullanım Alanları

Özellikle stüdyolarda, televizyon kanallarında, radyo kanallarında, reji odalarında, makine dairelerinde, klima ve jeneratör odalarında, toplantı salonlarında, konferans salonlarında, tiyatro sinema salonları gibi bir çok kullanım alanına sahiptirler. Yanmaz akustik yumurta süngerleri evinizdeki müzik odası veya mini sinema odası gibi mekanlarda da kullanabilirsiniz. Uygulamasını kendinizde kolayca yapabilirsiniz. Yanmaz akustik yumurta süngerlerin kullanımları ve uygulamaları kolaydır. Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri de vardır.

Akustik sünger yankı oluşan ortamlarda tavan ve duvarlara kaplanarak ses sorunlarını giderir. Sesler daha kaliteli anlaşılır. Farklı kalınlık ve yoğunluklarda elde edilebilmektedir. Yumurta kutusu şeklinde özel tasarlanmış akustik ve yanmaz ses yalıtım süngeridir.

Yumurta Ses Yalıtım Sünger Özellikleri

  • Yanmaz özellikte akustik bir süngerdir.
  • Nemden, rutubetten etkilenmez ve küflenmez.
  • Esnek bir yapıdadır. Hafif bir malzemedir.
  • Farklı yoğunluk ve kalınlıklarda üretilmektedir.
  • Kendiliğinden yapışkanlı modeli mevcuttur.
  • Epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılabilir.
  • Rebonded bondex süngerpan ve düz akustik sünger ile birlikte uygulanabilir.
  • Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
  • Ses iletkenlik 0,035 W / mK
  • Ses yutma katsayısı ? = 0,30 – 1,12

akustik yumurta ses yalıtım sünger

akustik yumurta ses yalıtım sünger

 murta Akustik Sünger Yoğunluk ve Kalınlıkları

Akustik yalıtım ve ses izolasyonunda farklı sonuçlar alabilmek için alternatif kalınlık ve yoğunlukları bulunmaktadır. Malzeme 60 dns yoğunluğunda üretilir. 20 mm – 30 mm – 40 mm – 50 mm kalınlıklarında elde edilir.

Yumurta Akustik Sünger Yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün, yüksek hava hızlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz.+

akustik yumurta ses yalıtım sünger

akustik yumurta ses yalıtım sünger

Akustik yumurta ses yalıtım süngeri adından da anlaşılacağı gibi yumurta kutusu şeklindedir. Mineral bazlı yanmazlık katkısı emprenye edilmiş açık gözenekli ve yanmaya karşı dayanıklı poliüretan süngerlere Yanmaz Akustik Yumurta şeklinde ses yalıtım süngerine denir. Esnektir ve kolay uygulanabilir sprey boya ile yüzeyi boyanabilir. Yanmaz Akustik Yumurta Sünger I.Sınıf malzeme ile yanmazlık kalite sertifikalı ISO belgelidir.

Yumurta akustik sünger adından da anlaşılacağı gibi yumurta kutusu şeklindedir. Mineral bazlı yanmazlık katkısı emprenye edilmiş açık gözenekli ve yanmaya karşı dayanıklı poliüretan süngerlere Yanmaz Akustik Yumurta şeklinde ses yalıtım süngerine denir. Esnektir ve kolay uygulanabilir sprey boya ile yüzeyi boyanabilir. Yanmaz Akustik Yumurta Sünger I.Sınıf malzeme ile yanmazlık kalite sertifikalı ISO belgelidir.

akustik yumurta ses yalıtım süngeri

akustik yumurta ses yalıtım süngeri

Yumurta sünger, poliüretan köpükten üretilen ve yanmazlık özelliği kazandırılmış akustik bir ses yalıtım süngeridir. Farklı yoğunluk ve kalınlıklarda üretilebilir. Kendiliğinden yapışkanlı ve bariyerli modelleri mevcuttur. Bir çok mekanda akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlanması amacıyla kullanılmaktadır.

 YUMURTA SÜNGER FİYATLARI – AKUSTİK YUMURTA SES YALITIM SÜNGERİ – YANMAZ VİYOL SÜNGER

Yumurta Sünger 50 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

Yumurta Akustik Sünger Ses Yutumu Verileri

yanmazlık

yanmazlık akustik ses yutumu