Kayıt Odası Ses Yalıtımı | Prova Odası Akustik İzolasyon

Ses kayıt odaları ses yalıtımı yapılması gereken mekanlardandır. Yapılacak işin profesyonelce olması için ses yalıtım uygulaması yapılması gerekir. Dışarıdan içeri ses girmesi halinde en ufak sesler bile hatalara neden olabilir. Bu nedenle ses yalıtımı yaptırılmalıdır.

ses kayıt odası ses yalıtımı

ses kayıt odası ses yalıtımı

Kayıt Odası Ses İzolasyon Ve Yalıtım Malzemeleri

Akustik süngerler kullanılarak ortam akustiği düzenlenmelidir. Seslerin daha kaliteli gelmesi için akustik süngerler kullanılmalıdır. İçeri ses girmemesi çok önemli bir durumdur. Bu nedenle ses yalıtım uygulaması yaptırılmalıdır.

Kayıt odası ses yalıtımı, akustik ses yalıtım malzemeleri kullanılarak ortam akustiği sağlanır ve eko, yankı gibi ses problemleri çözülür. Seslerin daha kaliteli gelmesi sağlanır. Tavan, duvar ve zeminler ses kesici malzemeler; epdm bariyeri, süngerpan, bondex sünger, bariyerli süngerler ve akustik süngerler, kumaş kaplı paneller, asma tavanlar, keçeli panel, ahşap derzli, delikli paneller ile kaplanır. 

ses kayıt odası ses yalıtımı

ses kayıt odası ses yalıtımı

Kayıt odası ses yalıtımı daha yoğun olan yerlerde olunca ses giriş çıkışı daha çok önem kazanmaktadır. Kayıt odalarında ses izolasyonu uygulamak için kayıt odaları oldukça geniş olmalı. Çünkü ses izolasyonu yer kaplar ve dolayısıyla odaları daralmaktadır.