Jeneratör Odası Ses Yalıtımı | Jeneratör Kabini Gürültü İzolasyonu

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı jeneratörünüzden gelen seslerden rahatsız oluyorsanız yaptırmanız gereken uygulama modelidir. Sesi engelleyebilmek için jeneratörün bulunduğu daireye bir izolasyon çalışması yapabilir veya jeneratörünüzü bir kabin içerisine alarak sesi kesebilirsiniz. 

jeneratör odası ses yalıtımı

jeneratör odası ses yalıtımı

Jeneratör Kabini Ses Yalıtımı

Jeneratör dairesinde de kabinde de yapılacak uygulama modeli aynıdır. Yanmaz özellikteki ses emici ses izolasyonu sağlayan süngerler ile sesin çıktığı bölge veya tamamı kaplanarak ses izolasyon malzemeleri ile sağlanabilir. Bu yöntem jeneratörden gelen sesleri malzemenin yoğunluğu ve kalınlığı ölçüsünde belli bir oranda engelleyecektir. Mekanınız uygulamadan önce canlı keşif veya fotoğraflar üzerinden bir çözüme ulaştırılmalıdır.

jeneratör odası ses yalıtımı

jeneratör odası ses yalıtımı

Jeneratör Odası Ses Yalıtımında Kullanılan Ses İzolasyon Malzemeleri

Kabin oluşturulduğu zaman bu kabinin iç kısmına sesin taşınmasını engelleyecek süngerpan veya diğer ses izolasyon malzemeleri konulabilir. Bu şekilde daha güçlü bir ses izolasyon sağlanmış olur. Profesyonel uygulamacı ekibimiz uygulamayı onayladığınız takdirde en kısa sürede işlemlere başlamış olacaktır.

 Bariyerli akustik sünger, bariyerli süngerpan sesi yüksek oranda kesen malzemelerdir. Bu malzemeleri iyi yapışması uzun süreli kullanım sağlaması açısından sünger yapıştırıcısı ile kabine veya duvar ve tavana uygulayarak etrafı rahatsız eden gürültü kirliliği önlenmiş olur.

jeneratör odası ses yalıtımı

jeneratör odası ses yalıtımı

Jeneratör odası ses izolasyon uygulama fiyatı kullanılacak malzemeye ve işçiliğe göre değişmektedir. Bunun için fiyat almak istiyorsanız detaylı bir şekilde açıklamanızı yaparak ve ortamın görselini de ekleyerek mail atabilirsiniz.