Akustik Ahşap Tavan Panelleri | Ses Emici Paneller

Akustik Tavan Panelleri ses yalıtım çözümlerinde kullanıldığı gibi dekoratif özelliği sayesinde tasarımsal açıdan da mekana farklı bir renk katar. Akustik tavan panelleri tasarımsal açıdan kendi aralarında genel anlamda kavisli ve düz olarak ayrılmaktadır.

akustik ahşap tavan panelleri

akustik tavan panelleri

Akustik Tavan panelleri dekoratif görünüm ve en iyi ses emisyonu sayesinde yankı, eko, çınlama gibi ses problemlerine çözüm sunmaktadır. Dekoratif görünümü sayesinde istenilen alanda kolaylıkla uygulanabilen tavan panelleri ses yalıtım çözümlerinde yüksek oranda performans sağlamaktadırlar. 

akustik tavan panelleri

akustik tavan panelleri

Paneller içerisine ses emici özelliğe sahip özel levhalar yerleştirilerek, kompozit ve akustik yapıda bir panel sistemi elde edilmektedir.Akustik Duvar Kaplama Panelleri, özel montaj profilleri ve yapıştırıcısı sayesinde mevcut duvar yüzeylerine direkt olarak uygulanabilmektedir.

akustik tavan panelleri

akustik tavan panelleri

Ahşap Akustik Tavan Panelleri, ortamda dekoratif bir görünüm sağlayan ses emici ve ses yutucu akustik ses yalıtım panelleridir.Ses Yalıtım çözümlerinde kullanılan akustik dekoratif paneller ile mekana farklı bir görünüm katabilirsiniz.

akustik tavan panelleri

akustik tavan panelleri

AKUSTİK BAFFLE, YÜZER TAVAN SES YALITIM PANELLERİ

Baffle, özel cam yünü yapısı sayesinde, işletme içerisinde çalışan makinelerin çıkarmış olduğu yüksek gürültüyü emerek, işletmenin daha sağlıklı bir çalışma ortamına kavuşmasını sağlar. Ses kesici panellerin yüzeyine çarpan ses dalgasındaki enerji, panelin gözeneklerinde sürtünme sebebi ile ısı enerjisine dönüşerek yüzeyden geriye yansıyan ses enerjisini azaltmaktadır.

Projesine bağlı olarak uygulanacak değişik model duvar panelleri ile farklı akustik performanslar sağlanabilir.

akustik tavan panelleri

akustik tavan panelleri

Akustik Tavan Panel Kullanım Alanları;

Tüm çok amaçlı salonlar, oditoryumlar, ofisler, toplantı odaları, oteller, tiyatrolar, diskolar, sinemalar, restoranlar, kamu binalarında, spor salonlarında kullanılmaktadır.

Melamin Panel :12mm kalınlık , ağırlık 9kg/m2Kaplamalı Panel :13mm kalınlık , ağırlık 9.5kg/m2

Akustik Tavan Panelleri Uygulama Görselleri;