Studio Ses Yalıtımı | Kayıt Odaları Akustik Ses Yalıtımı

Studio Ses Yalıtımı Akustik ses problemleri ve sesin geçişini engellemek adına yapılan uygulamalardır. Dilerseniz teknik ekibimizle görüşüp uygun malzemeleri satın aldıktan sonra kendiniz uygulamasını yapabilirsiniz. Bazı eko, yankı, titreşimli seslere karşı çözüm sunan akustik süngerler kaliteli bir akustik düzenleme sağlamaktadır.

studio ses yalıtımı

studio ses yalıtımı

Mekanda yapacağınız işlerin kalitesi, çalışma ortamındaki rahatlığın sağlanması ve çevreye rahatsızlık vermemek adına stüdyonuzda ses yalıtımı uygulaması yaptırabilirsiniz. Akustik mekanlarda bazı ses problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Sesin yayılmasının önlenmesine ses yalıtımı denir. Ses yalıtımı yapılırken sesi geçirmeyen veya daha az geçiren yani sesi fazla soğuran yalıtım malzemeleri kullanılır. 

studio ses yalıtımı

studio ses yalıtımı

Bunlar sesin yankılanması, eko yapması ve ses karışıklığı gibi problemlerdir. Çözümü ise akustik panel ve akustik süngerleri duvarlarınıza kaplamanızdır. Akustik süngerlerde desen, panellerde ise renk seçenekleri mevcuttur. Akustik düzenleme sayesinde ortamdaki eko, bass, yankı, uğultu, çınlama gibi istenmeyen sesleri kesebilirsiniz. Akustik düzenleme malzemelerimiz dekoratif ve kalite standartlarına uygun üretilmiştir.

Studio Ses Yalıtımı yaparken stüdyonuza teknik özelliklerini de dikkate almaktayız. stüdyo odası ses yalıtımı yapılırken alanlarınızı daraltmamak ve ortamın akustiğini ön plana çıkartmak için çalışmalar yapmaktayız.

Studio Ses Yalıtımı, duvarlar, zemin ve tavan için en uygun ses yalıtım malzemeleri kullanılarak sesin dışarı çıkması engelleniyor ve böylelikle çalışmaların daha fazla verim vermesi sağlanmış oluyor. Detaylar ve çalışmalarımız hakkında bilgi edinmek için iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

studio ses yalıtımı

studio ses yalıtımı

Eğer ciddi bir Studio Ses Yalıtımı yaptırmak istiyorsanız  duvarlarınız epdm bariyerli süngerler ile kaplanabilir. Bu durumda kullanılan malzemelerinin kalınlık ve yoğunluğunun yüksek olması şartıyla %90′ a varan ses geçişi engellenmiş olur. Dekoratif çözüm olarak yine duvarlarınıza kumaş kaplı panel uygulayabilirsiniz. Ciddi ses problemlerinde kesin çözüm sunan akustik yalıtım süngerleri bir çok alanda kullanıldığı için uygulamasında kolaydır.

studio ses yalıtımı

studio ses yalıtımı

Studio Ses Yalıtımı Uygulamaları