Piramit Sünger | Akustik Yanmaz Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger Piramit formu sayesinde, estetik açıdan da oldukça ideal olan farklı renklere ve tasarımlara sahip, mekanlarda kolay uygulanabilir olması sayesinde işçilik masrafı olmadan uygulayabileceğiniz piramit akustik süngerler, ayrıca yanmaz özelliği ile alev almaz formda da üretilmektedir.

piramit sünger

piramit sünger

Yanmaz Akustik Piramit Sünger Kullanım Alanları

Özellikle stüdyolarda, televizyon kanallarında, radyo kanallarında, reji odalarında, makine dairelerinde, klima ve jeneratör odalarında, toplantı salonlarında, konferans salonlarında, tiyatro sinema salonları gibi bir çok kullanım alanına sahiptirler.Yanmaz akustik piramit süngerleri evinizdeki müzik odası veya mini sinema odası gibi mekanlarda da kullanabilirsiniz. Uygulamasını kendinizde kolayca yapabilirsiniz. Yanmaz akustik süngerlerin kullanımları ve uygulamaları kolaydır. Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri de vardır.

ÖZELLİKLER

  • Yanmaz özellikte akustik bir süngerdir.
  • Nemden, rutubetten etkilenmez ve küflenmez.
  • Esnek bir yapıdadır. Hafif bir malzemedir.
  • Kendiliğinden yapışkanlı modeli mevcuttur.
  • Farklı yoğunluk ve kalınlıklarda üretilmektedir.
  • Epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılabilir.
  • Rebonded bondex sügerpan ve düz akustik sünger ile birlikte uygulanabilir.
  • Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
  • Ses iletkenlik 0,035 W / mK
  • Ses yutma katsayısı ? = 0,30 – 1,12

piramit sünger

piramit sünger

Tek başına ele alındığında akustik yalıtım ve ses izolasyonu için ideal bir ürün olan piramit akustik sünger, standart olarak gri renkte piyasaya sürülmektedir. Ancak tercihe göre firmalar 50 metrekare ve üzeri alımlarda renkli piramit imalatı da yapmaktadır. Bunun için akustik piramit ses yalıtım sünger imal eden firmalarla iletişime geçmelisiniz.

Sesler doğru bir şekilde ayarlandığında konuşma yada müzik sesleri dinleyiciye daha net ve kaliteli bir şekilde aktarılabilir. Piramit akustik süngerin kullanılması ile konuşma yada müzik sesleri kaliteli bir şekilde ayarlanabilmektedir. Piramit  ses yalıtım sünger tavan ve duvarlara uygulanmaktadır. Seslerin düzenlenmesini sağlamaktadır.

Piramit ses yalıtım sünger ses emme özelliğine sahip olan akustik bir malzemedir. Esnek bir yapıdadır. Hafiftir ve kolayca uygulanabilir. Yanmazlık özelliği kazandırılmıştır. Ateşle temas ederse, erime ve akıcı damlacık oluşumu görülmez. Kalite ve yanmazlık standartlarına uygun şekilde üretilen sertifikalı bir üründür.

Piramit Akustik Süngerler formlu köpükler gözenekleri açık, ses yutma özelliği olan ses yalıtım malzemeleridir. Esnektir ve kolay uygulanabilir. Malzemeler en iyi standartlara sahip ham maddelerle ileri teknoloji kullanarak üretilir.

piramit sünger

piramit sünger

Piramit akustik sünger adından da anlaşılacağı gibi piramit şeklindedir. Mineral bazlı yanmazlık katkısı emprenye edilmiş açık gözenekli ve yanmaya karşı dayanıklı poliüretan süngerlere Yanmaz Akustik Piramit şeklinde ses yalıtım süngerine denir. Esnektir ve kolay uygulanabilir sprey boya ile yüzeyi boyanabilir. Yanmaz Akustik Piramit Sünger I.Sınıf malzeme ile yanmazlık kalite sertifikalı ISO belgelidir.

PİRAMİT AKUSTİK SÜNGER – PİRAMİT SÜNGER FİYATLARI – YANMAZ PİRAMİT SES YALITIM SÜNGERİ

Piramit Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

Malzeme kalınlıkları 40 mm – 50 mm – 70 mm dir. Yoğunluğu 50 dnsdir. Seslerin düzenlenmesi ve ayarlanması amacıyla kullanılmaktadır. Özel yapıştırıcısı olan solid ile uygulanmaktadır. Kendiliğinden yapışkanlı olarak da üretilebilmektedir. Akustik yalıtım performansı yüksek seviyededir.

Piramit Akustik Sünger Ses Yutumu Verileri

yanmazlık

yanmazlık akustik ses yutumu