Gürültülü ortamlar, genel olarak, gürültü olarak adlandırılan her türlü ses insan sağlığını fizyolojik ve psikolojik olarak etkiler. Bunları önlemek ve sağlıklı yaşamak için ses yalıtım uygulamaları yapılmaktadır. Akustik ses izolasyon malzemeleri ile tavan, duvar ve zemine ses yalıtım kaplama uygulanmaktadır. 

zemin ses yalıtımı gürültülü ortamlar

Zemin Ses Yalıtımı | Şap Altı Ses İzolasyon Malzemeleri

Zemin ses yalıtımı yapılması gerekli durumlarda seramik vb. kaplama malzemelerinin altına kaplama ve ana zeminin birbirinden ayırmak ve ses izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılır. Ayırıcı özelliği sayesinde ana zemin ve kaplama malzemesi arasında oluşan gerilmeleri yok eder, çatlakları köprüler ve güvenli bir döşeme imkanı sunar. Şap altında kauçuk levha, parke altında mantar kauçuk veya mantar şiltesi önermekteyiz.

İncele

duvar ses yalıtımı gürültülü ortamlar

Duvar Ses Yalıtımı | Komşu Duvar Ses İzolasyonu | İki Duvar Arası Ses Yalıtımı | Gürültülü Ortamlar

Duvar Ses Yalıtımı ses problemlerine karşı yapılan ses izolasyon uygulamaları ile daha huzurlu aile ortamı sağlanabilmektedir. Üst ya da yan taraftan gelen ses problemlerine karşı alınan önlem sağlık açısından gerekli bir çalışmadır. Evlerde, ofiste, stüdyolarda akustik düzenleme uygulayarak istenilen ses kesintisi sağlanır. Ses kirliliği etkisi sağlık ve psikolojik açıdan bireyde rahatsız edici sorunlar meydana getirebilmektedir.

İncele

tavan ses yalıtımı gürültülü ortamlar

Tavan Ses Yalıtımı | Katlar Arası Ses İzolasyon | Üst Kata Giden Seslerin Yalıtımı

Tavan ses yalıtımı üst kata giden sesleri engellemek için yapılan ses izolasyon uygulamalarıdır. Komşu duvarlarından gelen ses problemleri yüzünden bir çok aile komşusuyla sıkıntı yaşamaktadır. Yan daire arasında yalıtım dahil, yukarıda ve aşağıda binanın diğer tarafa gürültülü ortamlarda ses geçişini engellemek için ses izolasyonu yapılmaktadır. Ses Yalıtımı ile ilgili çalışmalar ve gürültü denetimi, sağlıklı ve huzurlu bireyler için önemlidir.

İncele