Yanmaz Düz Sünger | Akustik Düz Ses Yalıtım Süngeri | Ses Yalıtım Malzemesi

Yanmaz düz sünger akustik ses yalıtımı veya ses izolasyonu uygulamalarında kullanılır. Düz form yüzeyi sayesinde uygulama kolaylığı sağlanır. 10mm-20mm-30mm kalınlığa 50dns yoğunluğa sahip olduğundan çeşitli ses frekanslarını önlemek amacıyla kullanılabilir. Sadece siyah rengi olsa da yüzeyi sprey boya ile boyanabilecek durumda olduğundan istenilen renkte boyayıp mekanın akustiğine ayak uydurmasını  ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Yanmaz Düz süngerler yüksek yoğunluğa sahip olmadığından yüksek sesleri kesemez bunun için bariyerli düz sünger kullanmalısınız. 

yanmaz düz sünger m2 fiyatı

yanmaz düz sünger m2 fiyatı

Aks rapid sünger yapıştırıcısını rulo fırça ile duvara veya tavana süngeri uygulamak istediğiniz herhangi bir yere yapıştırabilirsiniz. Üzerinde desen ve şekil bulundurmayan, sade görünümlüdür.Diğer çeşitleriyle aynı özellikleri taşımaktadır. Şekil ve deseninin bulunmaması bakımından farklılık taşır ve oldukça hafiftir ve kolay uygulanabilir özelliktedir.Uygulamanın yapılacağı mekanın akustik değerini düzenleyerek ses yalıtımını yapan akustik sünger yüksek kalitede hizmet beklentileri durumunda bariyerli modelinin tercih edilmesi gerekir. 

akustik yanmaz düz sünger

akustik yanmaz düz sünger

Bariyerli model kullanılarak akustik düz sünger ses yalıtımı sayesinde profesyonel anlamda yalıtım sağlanabilmektedir. Yanmaz Düz sünger müzik stüdyoları, ses kayıt odaları gibi akustik bir ortam yaratılması gereken yerlerde kullanıma uygundur. Yüksek seslerin içeriye girmesi engellenerek ortamın ses kalitesini arttırmakta olan akustik sünger ses yalıtım malzemeleri duvarlara ve tavana uygulanmaktadır. Oda içerisinde yankı ve uğultu gibi istenmeyen seslerin ve gürültünün engellenmesi akustik düz sünger kullanılarak mümkün olacaktır.

yanmaz düz sünger m2 fiyatı

yanmaz düz sünger m2 fiyatı

Yanmaz süngerler Poliüretan köpüğünden üretilmiştir. Ses emici ve yanmaya karşı özellikleri bulunur. Düz süngerler ortamdaki ses akustik düzenlenmesinde büyük rol oynar. Yanmaz düz süngerler  bariyerli olarak da uygulamalarda kullanabilirsiniz. Yanmayan düz süngerler kazan daireleri, jeneratör daireleri vb. uygulama alanlarda tercih edilirler. Kıvrılır ve esnek yapısıyla rahatlıkla montajı yapılır. 

akustik yanmaz düz sünger

yanmaz düz sünger m2 fiyatı

Düz Sünger Teknik Detayı

  • Ana Malzeme – Ham maddesi Poliüretan dır
  • Ses Yutma Katsayısı – 0,30 ~ 1,12
  • Sıcaklık Dayanımı -5 C ~ + 100 C
  • Kalınlıklar / 10-60mm