Duvar Ses Yalıtımı | Komşu Duvar Ses İzolasyonu | İki Duvar Arası Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı ses problemlerine karşı yapılan ses izolasyon uygulamaları ile daha huzurlu aile ortamı sağlanabilmektedir. Üst ya da yan taraftan gelen ses problemlerine karşı alınan önlem sağlık açısından gerekli bir çalışmadır. Evlerde, ofiste, stüdyolarda akustik düzenleme sağlanılarak istenilen ses kesintisi sağlanılabilmektedir. Ses kirliliği etkisi sağlık ve psikolojik açıdan bireyde rahatsız edici sorunlar meydana getirebilmektedir.

duvar ses yalıtımı

duvar ses yalıtımı

Yeni yapılan binalarda veya halen kullanılmakta olan binalarda ses geçişlerinin önlenmesi bakımından duvar ses yalıtımı uygulamaları önemlidir. Bize gelen telefonların büyük bir kısmı aynı katta yer alan komşu dairelerin ortak olan duvarlarından, birbirine iletilen istenmeyen seslerin geçişinden kaynaklanmaktadır. Duvar ses yalıtımı malzemesi olarak kullanılan bir başka üründe taş yünü ve cam yünüdür.

Bu ürünlerin ses yalıtım değerleri bulunur fakat duvarlarda kullanılırken uygulama hataları yapılır. Ayrıca ürünlerin tozuması ve kaşındırması uygulama zorluğu doğurur. İki adet 13,5’luk kırmızı tuğla arasına yerleştirilen 5 cm 70 dns cam yünü uygulaması istenilen ses yalıtım değerlerini sağlamaz. 

duvar ses yalıtımı

duvar ses yalıtımı

Duvarınız tünel kalıp sistemi ile yapılmışsa ve taşıyıcı duvar gibi,gaz beton türevi hafif yapı elemanı ise, delikli tuğla,ve ebat ince ise sesi iletecektir. Evinizde iş yerlerinizde ve akustik mekanların duvarlarında ses izolasyonu yaptırmak isterseniz teknik ofisimizle irtibata geçebilirsiniz. Ses İzolasyonunda kullanılacak detaylı malzemeleri sitemizden inceleyebilirsiniz.

duvar ses yalıtımı

duvar ses yalıtımı

Yaşadığınız ortam da bulunan istenmeyen gürültü ve seslerden yalıtarak, gürültünün zararlı etkilerinden sizi korumak ve gürültünün kaynağı olan alanlardan çevreye akseden sesi azaltmak ve uygun kullanım şartları oluşturmak için uygulanmaktadır. Çeşitli desibel yoğunluklarda duvar ses yalıtımı uygulaması gerçekleştirilebilir. Duvarlar arası ses yalıtımı ancak profesyonel olarak uygulandığında fayda sağlamaktadır.

Mekanlarınızın daha huzurlu olmasını istiyorsanız Aksa Akustik ses yalıtımlı duvar kaplama ürünlerimizi denemelisiniz. Aksa Akustik güvenin ve kalitenin adresidir. Daha fazla bilgi almak için bizi telefonla arayabilir, ürünlerimizi gezebilir, mail bırakabilir yada online iletişim hizmetimizden yaralanabilirsiniz.

duvar ses yalıtımı

duvar ses yalıtımı

Duvarlarda ses kesici ve yankı yalıtımı sağlayan ses yalıtım malzemeleri kullanarak iki duvar arasından geçiş sağlayan seslerin geçişini engelleyebilirsiniz. Yapılan binalarda ses geçirmezlik oranı dikkate alınmamasından dolayı daha sonrasından üzerine ses kesici yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Bu malzemelerin kalitesi ve ses kesim oranı yüksek olmalıdır ki yapılan uygulamaların performansı o derece kaliteli olsun.

duvar ses yalıtımı

duvar ses yalıtımı

Duvar ses yalıtımı, için kullanılabilecek malzemeler bondex süngerpan ve ağır epdm bariyerdir. Diğer ses yalıtım malzemelerini üst yüzeylerde de kullanabilirsiniz. Ancak bu bondex süngerpan açıkta durduğunda sararma yapar ve ağır epdm bariyer gibi akustik bir malzeme olmadığı için kötü görüntü oluşturur.

duvar ses yalıtımı

duvar ses yalıtımı

duvar ses yalıtımı