Akustik Yüzer Tavan Panelleri | Ses Emici Tavan Paneli

Akustik yüzer tavan panelleri yüzeyi kumaş kaplı olup yüzeyinde cam bulunan ses düzenleyici panellerdir. Akustik yalıtım ve ses düzenlemesi sağlamak amacıyla tavanda özel askı aparatlarıyla kullanılır.

İçerisindeki cam yünü 95 kg/m3 yoğunluktadır. Renk seçenekleri sunulan dekoratif bir malzemedir. Yüzeyinde kullanılan akustik ses emici kumaş sayesinde birçok renk seçeneğine sahiptir.

Bu tavan, yerdeki karo halılarla çoğaltılan eğlenceli, tuhaf bir etki yaratmaya yardımcı olur ve şirketin markasını gururla ilan eder. Asma tavan panellerinin açık deseni, sade metal bir tasarım yerine odaya daha yumuşak bir görünüm kazandırmaya yardımcı olurken, keskin açılar duvar sistemlerinin açılarını tamamlıyor. 

Bu asma tavan sistemi ile bir odanın genel görünümünü değiştirebilirsiniz. Paneller, yüksek duvarlı mekanlar için mükemmel olan benzersiz kemerler ve kubbeler oluşturur. Akustik malzemeli paneller seçerek, yüksek duvarların ve tavanın doğal olarak ürettiği yankı miktarını azaltmaya yardımcı olabilirsiniz.

akustik yüzer tavan panelleri

akustik yüzer tavan panelleri

Akustik yüzer tavan panellerinin etrafına sarılmış akustik kumaş kullanmanın arkasındaki bilim, akustik tavan kaplama panellerinin aslında sesi (akustik enerji) hapsetmesidir. Bu enerjinin daha sonra çarpıştıkları ve kapladıkları yüzeylerden “sıçraması” ve yansıması önlenir. Akustik yüzer tavan panelleri daha sonra, aksi takdirde güçlendirilmiş konuşmayı ve müziği etkileyecek ve rahatsız edecek olan yansıtıcı yankıları ortadan kaldırır.

Oda akustiğini iyileştirme ve yardımcı olma konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Doğrudan bir tavana takıldığında veya asma tavan olarak kullanıldığında, akustik tavan panelleri ve ses emici asma tavan döşemeleri, etkili gürültü kontrolü sağlar. Çok çeşitli malzeme, boyut ve tasarımlarda sunulan akustik tavan döşemeleri, herhangi bir alanın akustik kalitesini iyileştirmek için kolay bir çözümdür. büyük veya küçük alanlarda gürültü kontrolünü yöneterek yolcuların konforu için akustiği dengede tutar. Tavan paneller, her uygulamanın çeşitli gereksinimlerini karşılayacak çeşitli malzemelerden ve özelliklerden üretilmiştir.

akustik yüzer tavan panelleri

akustik yüzer tavan panelleri

Yüzer tavan akustik panelleri ortamdaki istenmeyen her türlü sesleri düzenlemede kullanılabildiği gibi ortama şıklık katar. Hacim akustiği sağlayan yüzer panel farklı ebatlarda konumlandırılarak farklı bir tasarım kattığı ve ses yalıtımı sağladığı için daha cazip gelmektedir. Asma akustik paneller, çok çeşitli standart boyutlarda mevcuttur. Bu nedenle, her büyüklükteki mekan için akustik ve estetik arasındaki mükemmel dengeyi bulabilirsiniz. Olağanüstü performansları sayesinde,  akustik panelleri, gerekli konfor gereksinimlerini karşılayacak şekilde etkin bir şekilde konumlandırılabilir. Özel proje gereksinimleri, standart boyutlu panellerin kompozisyonları veya istek üzerine özel paneller ile karşılanabilir. 

Tavan panelleri olarak da bilinen tavan karoları, tavanları kaplamak için kullanılan hafif yapı malzemeleridir. Alüminyum bir ızgaraya yerleştirildiğinde, bir miktar ısı yalıtımı sağlarlar, ancak genellikle bir odanın estetiğini ve akustiğini geliştirmek için tasarlanmıştır.

akustik yüzer tavan panelleri

akustik yüzer tavan panelleri

Akustik Yüzer tavan panelleri; ağırlıklı ses azaltma, şehir merkezindeki odaları bir kütüphane gibi sessiz kılar. Tavan panellerinin montajı ve bakımı çok kolaydır. özellikle basit ve hızlı bir şekilde kaplanmış tavanlar için çok uygundur. Tavan panelleri sürekli olarak monte edilebilir ve herhangi bir uzunlukta köpülenebilir. Tavan spotları kolayca monte edilebilir. Tavan panelleri olarak da adlandırılabilir ve hem konut hem de ticari alanda modern inşaat ve mimarinin temelini oluşturur. uygulamalar.

Geleneksel olarak ofis tavanları, işlevsel olabilen ancak alanın tasarımını veya estetiğini geliştirmeyen faydacı asma tavan panelleri ile tasarlanmıştır. Ancak zaman değişti ve tavan panelleri de değişti. Günümüzün dekoratif tavan döşemeleri ve panelleri, işlevsel olduğu kadar çekici ve göz alıcı olabilir. Dekoratif bir tavan sistemi kullanmak, bir odaya anında ilgi katabilir ve tüm ofis dekorunuzu bir kerede yükseltebilir.

Akustik Yüzer Tavan Panelleri mükemmel ses performansı sağlar. Daha iyi akustik gerektiren herhangi bir alanda yankılanma süresini kontrol etmek için ideal seçimdir. Akustik Paneller, istediğiniz çerçeve tipini, dolguyu, kumaşı ve boyutu seçmenize olanak tanıyan tamamen ölçüye göre yapılmıştır. Her proje farklı bir yaklaşım gerektirir, bu nedenle panellerin amacına bağlı olarak, paneli tam olarak ihtiyaçlarınıza göre ayarlamak için dolguları ve kumaşları birleştirebilirsiniz. Döşemelik kumaşınızı seçerken bunu aklınızda bulundurun.

Yüzer tavan panelleri sipariş ettiğiniz takdirde, teknik ekibimiz en kısa zamanda iletişime geçecektir.

Akustik Yüzer Tavan Panelleri Uygulama