Akustik Yalıtım

Akustik yalıtım ortamdaki sesin emilimini sağlayarak ses performans ve kalitesini arttırmak için uygulanan malzemeler ile yapılmaktadır.  Yankı engelleme, eko gibi ses problemlerini gideren malzemeler kullanılmaktadır. Odalar için en iyi akustiği yaratma daima inşaatta en önemli sorunlardan birisi olmuştur. Alanın düşünülen kullanım maksadına bağlı olarak tavana farklı gereksinimler uygulanmaktadır. İhtiyaç sahiplerinin bu gereksinimleri karşılayabilmesi için akustik tavanları hem ses emme hem de ses şiddeti azaltma ile ilgili mükemmel değerler sunmaktadır.

akustik yalıtım

Sesin sağlıklı ve temiz bir şekilde yayınlanmasında yayın stüdyolarının akustiği, tercih edilen mikrofonun yapısı ve plasmanı, kullanılan referans hoparlörlerinin kalitesi, mikserlerin verimli kullanılması, ses proseslerinin doğru ayarlanması, tercih edilen kayıt tekniği, sesçinin bilgi ve tecrübesi gibi prodüksiyon aşamasında rol oynayan etkenler ses teknolojisinin birer parçasıdır.

akustik yalıtımı

akustik yalıtımı yankı ses düzenleme

Akustik Düzenleme

Akustik düzenleme yapılırken akustik gürültü, ses yalıtımı, çınlama, yansıma gibi unsurların en doğru şekilde düzenlenmesi, kaynaktan sesin bozulmadan alınıp kayıt yapılmasına olanak sağlamaktadır. Akustik konusunda ilk dikkat edilmesi gereken husus, bir yayın stüdyosu oluşturulurken ses yalıtımının gerçekleştirilmiş olmasıdır. Stüdyo ses yalıtımı, istenmeyen dış seslerin kulağın duyma eşik seviyesi altına düşürülmesi işlemini kapsamaktadır.

akustik yalıtımı yankı ses düzenleme

akustik yalıtımı yankı ses düzenleme

Bu uygulamalar için akustik yalıtım süngerleri ve akustik kumaş kaplı paneller mevcuttur. Ürünlerimizin bulunduğu AKSA ACOUSTİC firmamızda üretim, satış ve uygulama hizmetleri verilir.