Ses İzolasyonu Akustik | Ses Yalıtım İzolasyonu

Ses izolasyonu temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bileşenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, değişken olan istenmeyen ses topluluğudur.

Kısaca rahatsız edici ses olarak tanımladığımız gürültü, günümüzde, kentleşmenin doğal bir sonucudur.

ses izolasyonu akustik

ses izolasyonu akustik

Ses İzolasyonu Ses Yalıtım Uygulamaları

Ortamdaki sesin akustiği için kullanılır Makina Dairelerinde Ses yalıtım amaçlı Jeneratör Odalarında Ses Yutum Özelliği Prova Ve Kayıt Stüdyolarında Mix Odalarında Müzik Odalarında Birçok Alanda Düşük Maliyetli Olduğundan Dolayı En Çok Tercih Edilen Ürünler Arasındadır.

ses izolasyonu akustik

ses izolasyonu akustik

Zeminlerde Ses İzolasyonu Akustik

Zeminlerde titreşimli ve darbe emici malzemeler kullanılarak ses izolasyonu sağlanır. Kauçuk malzemeler kullanılarak bu işlem gerçekleştirilir. Parke ve Şap altında kauçuk levhalar, zemin üzerinde akustik halı kullanılabilir.

ses izolasyonu akustik zemin ses yalıtımı

ses izolasyonu akustik zemin ses yalıtımı

Ses İzolasyonu Akustik

Aşırı gürültülü ortamlarda ses dalgalarının şiddeti fazla olduğu için bu ortamlar sağlık sorunlarına neden olur. Bu nedenle aşırı gürültülü ortamlarda yalıtım malzemelerinin kullanılması gürültüyü önler yani ses izolasyonu sağlar. Jeneratör, hidrofor, kompresör gibi bir çok makine dairesinde ses izolasyonu uygulamaları rahatsızlık veren sesleri engellemek amacıyla yapılmaktadır. Her probleme karşı çözüm önerebilir uygulamasını yapabiliriz.

ses izolasyonu akustik jeneratör kabini

ses izolasyonu akustik jeneratör kabini

Ses İzolasyon Hazır Kabinler

Kendinize özel taşınabilir ses geçirmeyen kabinler yaptırabilir veya çalışmalarınızı bu alanda yapabilirsiniz.

ses izolasyonu akustik kabini

ses izolasyonu akustik kabini